21. března 2016 13:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muži se udělalo špatně v kabině jeřábu. Dolů ho dostali v kontejneru

Pražští hasiči museli z kabiny ve výšce 50 metrů snést jeřábníka, kterému se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští hasiči museli z kabiny ve výšce 50 metrů snést jeřábníka, kterému se... | foto: ČTK

PRAHA Pražští hasiči museli v pondělí ráno z kabiny ve výšce 50 metrů snést jeřábníka, kterému se udělalo nevolno. Využili k tomu druhý jeřáb, který ke kabině přistavil kontejner na stavební materiál a do něj muže naložili. Skončil v péči záchranářů. Informovala o tom mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Složitý zásah se uskutečnil na staveništi na křižovatce ulic Mukařovského a U Jezera. Hasiči z lezeckého družstva vylezli po žebříku jeřábu do kabiny, podali muži kyslík, dali ho do postroje na záchranu a připravili ke spuštění. Vedlejší jeřáb poté přistavil kontejner na stavební materiál, lezci do něj muže naložili a spolu s ním byli spuštěni na zem.

Pražští hasiči museli z kabiny ve výšce 50 metrů snést jeřábníka, kterému se...
Pražští hasiči museli z kabiny ve výšce 50 metrů snést jeřábníka, kterému se...

Akce trvala zhruba půl hodiny, muž byl celou dobu při vědomí a komunikoval. „Stěžoval si na bolest na hrudi. Převezli jsme ho do motolské nemocnice,“ řekla mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

ČTK