21. února 2018 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Utýral mývala elektrickým obojkem vrostlým do masa. Strážníci hledají ‚chovatele‘

Týraný mýval, kterého odchytli strážníci v Ostrově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týraný mýval, kterého odchytli strážníci v Ostrově. | foto: Týdeník policie

OSTROV/PRAHA S otřesným případem týrání zvířat se počátkem týdne setkala městská policie v Ostrově na Karlovarsku. Strážníci v pondělí odchytili mývala, jenž měl na sobě elektrický obojek vrostlý do masa. Zachránit se jim ho však již nepodařilo.

Pomozte policii

Máte-li informace, komu mýval patřil, kontaktujte, prosím, městskou policii Ostrov na telefonním čísle 777 766 074.

Odchyceného mývala, který byl ve špatném stavu, strážníci odvezli po odchytu do záchranné stanice Ostrovský Macík, která poskytuje azyl pro týraná a handicapovaná zvířata. I přes odbornou pomoc se jej však nepodařilo zachránit. 

Do kůže hluboko vrostlý elektrický obojek, jenž měl mýval kolem krku, zvíře dusil. V důsledku toho mělo značně oteklou hlavu.

Týranému mývalu nebylo možné pomoct, byl ve velmi špatném stavu.
Mýval měl elektrický obojek hluboko vrostlý do masa.

„ Zvíře muselo neskutečně dlouho trpět. Bohužel nějaký rádoby chovatel si myslel, že takový obojek ho udrží na pozemku,“ uvedla záchranné stanice ve své zprávě. Obojky se používají převážně pro psy a jejich výcvik. Na dálku dávají zvířeti drobné elektrické rány.

Ostrovští strážníci nyní majitele mývala hledají. Za utýrání zvířete mu hrozí až tři roky za mřížemi.

rsaRobert Sattler