26. února 2019 19:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na 17 místech padaly teplotní rekordy. Zejména na západě Čech

Nezvyklé teplo využili lidé v plzeňském Borském parku i ke hře frisbee. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezvyklé teplo využili lidé v plzeňském Borském parku i ke hře frisbee. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA Na západě a jihozápadě Čech v úterý padaly teplotní rekordy. Meteorologové je naměřili na 17 ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejvyšší teplotu zaznamenali v Plzni-Bolevci, kde teploměr odpoledne ukázal 16,2 stupně Celsia. Na dalších třech západočeských stanicích teplota překročila 15 stupňů. ČTK to řekla Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Většina je z Plzeňského a Jihočeského kraje,“ řekla k dnešním rekordům Sýkorová. Maximum v Plzni-Bolevci překonalo dosavadní rekord 15,8 stupně Celsia z roku 2008. Dosud nejvyšší pro 26. únor byly také teploty ve Staňkově na Domažlicku, kde odpoledne naměřili 15,7 stupně, v Domažlicích s 15,6 stupně a v Klatovech s 15,5 stupně.

Rekordy v Česku padaly i v pondělí, jen ale na pěti místech. Na třech stanicích v Čechách teploty přesáhly 17 stupňů Celsia. Teplé počasí vydrží podle předpovědi do konce února, ve čtvrtek může teploměr ukázat až 18 stupňů Celsia. Se začátkem března se mírně ochladí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz