Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Arsenal s Řepkou i Horváthem

Česko

PRAHA Fotbalová Sparta zřejmě vyrukuje proti Arsenalu v nejsilnějším složení. K odvetě 3. předkola Ligy mistrů dnes do Londýna zamíří i s klíčovými muži Tomášem Řepkou a Pavlem Horváthem. Letenský kapitán se zdárně zotavuje ze zranění kolena, Horváth odložil plánovanou operaci třísel.

„Oba s námi cestují, je šance, že nastoupí,“ řekl včera trenér Sparty Michal Bílek.

Řepka nedohrál úvodní duel s Arsenalem, kdy se stal terčem ostrého zákroku hostujícího Fabregase. Včera absolvoval se spoluhráči lehký trénink. „Je to podstatně lepší,“ uvedl Bílek.

Mnohem překvapivější je potenciální nasazení Horvátha. Sparťanský režisér se delší čas potýká s bolestmi v tříslech, v týdnu se měl podrobit operačnímu zákroku. Po dohodě s lékaři však změnil plány.

„Doba léčení by byla delší, než jsme předpokládali, proto se operace odložila na pozdější dobu,“ vysvětlil Bílek. V ideálním případě odehraje Horváth celý podzim.

„Budeme se snažit, aby hrál do tak dlouho, dokud bude moct. Pokud vydrží do konce podzimu, tím lépe,“ řekl Bílek.

Sparta se na Emirates Stadium pokusí o nemožné, po porážce 0:2 na Letné jsou její šance na postup prakticky nulové. I přestože má Arsenal problém v obranné řadě. Nenastoupí zranění Sagnol s Gallasem.

„Na hru soupeře to ale nebude mít žádný vliv,“ myslel si Bílek, který sledoval sobotní zápas „Kanonýrů“ s Manchesterem City.

„Hráli v jiném rozestavení, v útoku Van Persie s Adebayorem. Jejich ofenzivní síla bude ještě větší,“ varoval kouč.

Pokračování na straně 18

Dokončení ze strany 20

Zápas s Manchesterem City podle záložníka Zdeňka Pospěcha ukázal sparťanům cestu k úspěchu. „Arsenal měl skulinky v obraně, bude třeba jich využít,“ řekl Pospěch, jenž v případě absence Řepky převezme roli kapitána. Jak lákavá je představa přivést tým před bouřící ochozy Emirates Stadium? „Je čest být kapitánem Sparty, doufám ale, že bude „Řepa“ v pořádku.“ Podle Pospěcha nejedou Letenští k odvetě v poraženecké náladě. „Bude to těžké, ale ještě to zkusíme.“

Autor: