2. června 2017 16:16, aktualizováno  16:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na výstavišti v Brně se ztratily zakázané doplňky k útočné pušce. Na místě je policie

Otestování CZ BREN 2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otestování CZ BREN 2 | foto: Armáda ČR

BRNO Na stánku České Zbrojovky na brněnském výstavišti, kde v pátek končí zbrojařský veletrh IDET, došlo v pátek odpoledne ke ztrátě doplňku k nové útočné pušce CZ Bren 2. Informaci přinesl server Aktu.cz. Brněnské výstaviště prochází důslednou policejní kontrolou, uvedl.

Policie na zbrojařském veletrhu IDET v Brně vyšetřuje krádež tlumiče k útočné pušce CZ Bren 2. „Máme oznámenou krádež tlumiče ze samopalu. Měl zmizet z jednoho stánku vystavujících firem, oznámili to dnes po poledni. Dokumentujeme to na místě a vyšetřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Podle informací serveru Aktu.cz se jednalo o doplňky, které mohou používat pouze speciální armádní a policejní složky. Útočné pušky používají puškové náboje, a mají tak větší dostřel a účinek než samopaly, které používají pistolové náboje.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a přidružené akce začaly na brněnském výstavišti ve středu. V Brně vystavovalo 518 firem z 31 zemí. Znamená to mírný nárůst oproti poslednímu ročníku akce v roce 2015.

02.června 2017 v 15:43, příspěvek archivován: 02.června 2017 v 16:12

Prověřujeme informaci z brněnského výstaviště, kde došlo na stánku ke krádeží příslušenství k pušce Bren2. Jde o zakázané doplňky. https://t.co/f9GtReMwLd

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz