7. září 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na budějovické služebně městské policie se zastřelil senior. Zřejmě spáchal sebevraždu

Městská policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městská policie - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Na služebně Městské policie v Českých Budějovicích se ve čtvrtek ráno zastřelil devětašedesátiletý muž. Pravděpodobně spáchal sebevraždu. Na policejním webu to uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Podle něj policie nezjistila žádnou souvislost mezi činem seniora a městskou policií.

Muž přišel na služebnu krátce po osmé hodině ranní, a než se ho strážnice stačila zeptat, co potřebuje, vytáhl svou krátkou střelnou zbraň a střelil se do hlavy. „Na místo byli okamžitě přivoláni kolegové z obvodního oddělení České Budějovice - město, oddělení hlídkové služby a pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. I přes veškerou snahu o záchranu života muž těžkým poraněním, která si sám způsobil, podlehl,“ uvedl mluvčí.

Případ vyšetřují kriminalisté, budou zjišťovat motiv skutku a všechny okolnosti. Na místo byli přivoláni i kriminalistický technik a balistik. „Strážnice, která byla jednání muže na služebně přítomna, neutrpěla žádné zranění a ihned se o ni postarali kolegové, neboť na tyto situace nemůže být nikdo dost psychicky připraven. Byla jí poskytnuta krizová intervence,“ řekl mluvčí strážníků David Štýfal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz