Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Colours of Ostrava čekají dvacet tisíc hostů

Česko

OSTRAVA Festival Colours of Ostrava, jedna největších hudebních událostí v Česku, začal. Na pódiu se během čtyř dnů vystřídají velká světová jména jako Sinéad O’Connorová, Happy Mondays či Gogol Bordello. Pořadatelé na festivalu očekávají návštěvnost výrazně přesahující dvacet tisíc lidí.

„Předprodej vstupenek se zastavil ve čtvrtek v poledne. Máme informace, že byl asi o třetinu vyšší, než v loňském roce,“ řekla výkonná ředitelka festivalu Marcela Krplová.

Festival včera přijel zahájit proslulý norský saxofonista a jeden z nejlepších jazzových hudebníků světa Jan Garbarek a spolu s ním indický perkusista Trilok Gurtu. „Spolupracuji s tím, s kým se mi dobře spolupracuje,“ doplnil hudebník, který v České republice nevystupuje poprvé.

V souvislosti s hvězdným obsazením pořadatelé řešili i několik problémů. Právě pro Garbarka sháněli například klavír značky Steinway, jehož cena se pohybuje v milionech korun a na Moravě jsou údajně jen dva kusy.

Naopak hlavní hvězda celého festivalu Sinéad O’Connorová tak náročná nebyla. Požadovala pouze kuřáckou šatnu. Mezi hlavní hvězdy festivalu dále patří kapela Goldfrapp či zpěvačka Lou Rhodesová. Z českých interpretů se návštěvníci mohou těšit například na J. A. R., Báru Basikovou, Pražský Výběr II a další hudebníky.

***

Pro Garbarka sháněli klavír Steinway, jehož cena se pohybuje v milionech korun

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat