Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír -5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Na cyklisty se sype kritika. Praha z cyklojízd vyrůstá, přiznává i pořadatel

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 204
  • Poslední: 5.6.2015 18:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
D. Šimáček 2.5.2015 17:50

takže ti deb.love dělali jen neplacený kompars pro tondu blaníka....

J. Vavruška 22.4.2015 0:56

To s těmi fanatiky nerespektujícími ani chodce, ani řidiče je pravda. Léta jsem pracoval v Nile House v Karlíně a pan ex-guvernér ČNB Tůma (nyní snad u firmy Deloitte) se tam projížděl mezi chodci po chodníku a na přechodu pro chodce velmi často, snad i denně.  Když jsem se ho nakonec jednou zeptal, jestli by nemohl jet normálně po ulici, akorát mi nafoukaně odsekl "vy mně nebudete poučovat".  Tak to jsou "příznivci" cyklistiky v Praze - nafoukaní milionáři povýšení nad všechny.  Jeden druh nabubřelých zbohatlíků dává svou nadřazenost najevo ježděním ve velkých autech a jiný zase tím, že se s kolem nacpou všude tam, kde nemají co pohledávat, předpisy nepředpisy.  Jaký je mezi nimi rozdíl?

M. Komárek 21.4.2015 21:17

Místní vydra je dokonalým reprezentantem této militantní skupiny. Zajímalo by mě, jestli také jezdí v buznooblečku s vypasovanou (_!_)

J. Vydra 21.4.2015 22:49

"Militantní" skupina, která JEDNOU ZA ROK na hodinu-dvě zpomalí provoz na jedné trase - vy jste hysterický báby bez kouska soudnosti a mozku.

M. Komárek 22.4.2015 10:07

Tak máte ten obleček nebo ne? Nekouká z něj vydří vocas? ;-)

M. Macoun 21.4.2015 19:07

Z cyklistiky se stala fanaticky módní záležitost... na kolo sedá kde kdo a jezdí se i tam, kde to odporuje zdravému rozumu (dnes např. mě podjížděl cyklista zprava na semaforu křižovatky Průmyslové a Štěrboholské - jedním slovem: sebevrah). Chodit v Českém Ráji, kde bydlím, v lese po cestě je  díky "magorům" "dupajícím" na horských kolech životu nebezpečné a zkuste  nedej pánbůh zatroubit na cyklisty jedoucí po silnici vedle sebe... vyfakují vás

Dospěli jsme do stádia, kdy veřejně vyjádřený nesouhlas s cyklistikou je zakázán a odsuzován. 

Překvapilo mě jak moc jinak se chovají cyklisti třeba v Amsterodamu...

J. Vydra 21.4.2015 19:59

No, je vidět že neznáte zákony - dva jezdci na kole můžou jet vedle sebe. Takže jestli na ně troubíte, správná odpověď je - FU!!!!!!

J. Jurax 22.4.2015 0:04

Počtěte si na http://zakony.kurzy.cz/361-2000-zakon-o-silnicnim-provozu/paragraf-57/ odstavec  3.  

Tam poznáte, že za arogantního blba neznalého zákonů jste tady Vy.

J. Vydra 22.4.2015 9:21

Omlouvám se, tak to nějaký ko kot změnil. Opravdu to bývalo tak, že můžou jezdit dva vedle sebe.

D. Procházka 23.4.2015 7:57

Nebyl to ko kot, kdo to změnil, a platí to dost dlouho. Jsem řidič i cyklista.

D. Procházka 21.4.2015 14:24

Pořádat cyklojízdu v Praze ve čtvrtek se dá tak po 23. hodině, jinak je to zhovadilost.

J. Vydra 21.4.2015 19:58

Ano, a nejlepší čas chodit si stěžovat na úřad je v úterý v únoru ve 2 ráno!!!

D. Procházka 23.4.2015 7:54

Nemyslíte, že třeba v sobotu odpoledne by to bylo pro všechny lepší? Já ano.

A. Lisovský 20.4.2015 15:21

Zkátka je třeba uznat, že se to organizátorům vymklo z rukou a že tím cykloakci spíše zkompromitovali.

J. Vydra 20.4.2015 22:25

A co se vymklo???? Jednou za rok si řidiči počkají v koloně kvůli kolům. A co??? Stojí v kolonách několikrát týdně kvůli spoustám příčin, a neviděl jsem, že by se někdo tak strašně čílil jako kvůli kolům?? Prostě typický dvojitý standardy, ale to nikomu nedochází, že jsou v tomhle hlupáci?!?!

J. Kovář 21.4.2015 12:12

A co když se najde jiná zájmová skupina, která bude chtít něco prosadit na úkor ostatních? Tak budeme říkat:"No co, dvakrát do roka si počkají." nebo "Třikrát do roka si počkají." Oni se nezlobí na to, že stojí v koloně, ale na to že někdo přidal další důvod, proč vznikají kolony. Přijde mi to malinko nátlaková akce.

J. Vydra 21.4.2015 19:57

JISTĚŽE TO BYLA NÁTLAKOVÁ AKCE - přečtěte si článek, proboha! Je to v okénku v polovině napravo. Majitelé kol chtějí několik věcí, a to je tam uvedeno.

Uplnej Vypatlanec 20.4.2015 10:02

vsude jinde to jde, ale tady cyklista nema zadnou cenu ... zase dalsi kriterium kde jsme 100 let za (vo)picakama

J. Vydra 20.4.2015 10:42

Přesně - a nejde to tu protože je tu spousta starých struktůr co od rána do večera přemýšlí, jak to nejde a jak toho druhýho voch cat.

M. Konečný 19.4.2015 20:09

1. Praha není stavěná na to, aby se každý týden uzavíralo centrum města, jednou pro cyklisty, podruhé pro běžce, potřetí kvůli nějakému haepeningu. Takové věci patří na stadion, do Stromovky nebo do Letňan.

2. Automobilovou a veřejnou dopravu nelze zrušit. Tam kde se z pracně vybudované čtyřproudovky uberou dva pruhy pro cyklostezku, se někdo z magistrátu zbláznil. A v úzkých ulicích centra nemají cyklisté co dělat (a ovšem nemají co dělat ani na pěších zónách).

3. Cyklisté jsou ve městě aktivní až agresivní ve svých požadavcích. Co se asi stane, když začnou být podobně aktivní motoristé. A také chodci, které cyklisté ohrožují na chodnících a na přechodech.

M. Komárek 19.4.2015 20:23

100% souhlas.

J. Vydra 19.4.2015 22:28

Nic se nestane, každej si musí zvyknout na toho druhýho. Chodci byli dlouhé roky trávení jedovatými plyny z aut ale nakonec v civilizovaných zemích vyráli a auta teď jezdí na beuolovnatý benzín. Stejně tak ve starých městech se prostě omezila jízda automobily, a jezdí tam kola a chodí chodci. Nakonec jsou i zóny jen pro chodce. To že řidiči aut kafraj ej holt normální, ale tlak na ně je a bude neustálý, tak se s tím smiřte. I Praha jednou vstoupí do 21. století, potlačovat se to nedá věčně.

M. Komárek 19.4.2015 22:31

vy jste fakt trubka. Skoro každý řidič auta je zároveň cyklista. Nevytvářejte tu dvě skupiny a boj mezi nimi. Praha je skutečně pro kola dost nevhodná a úpravy jsou neadekvátně drahé. Praha je tak kopcovitá, že cyklistika je tu pro trénované sportovce a lidi, kteří se mohou po příjezdu do práce vysprchovat.

J. Vydra 20.4.2015 4:27

Citáty výblitků jen z této diskuze:

Bicykloteroristy nahnat do Blanky a nechat je tamaž do otevření prolidi.

takováhle akce v době téměř dopravní špičky je opravdu akce chorého mozku !

Jo jo, ta adolescentní upocená svoloč platí na daních zásadní částky.

Cyklojízda začíná býtvýborným argumentem pro vypráskání těchcykloaktivistů, kteří si ztoho udělali dobrý kšeft.

Že se na cyklisty sypekritika je fajn, ale dlažební kostky by byly lepší. 

ALe JÁ vytvářím dvě skupiny a boj mezi nimi!!!! A pak kterej z nás dvou je totálně mimo, komáre!!!

J. Vydra 20.4.2015 4:28

A s těma kopcema jděte víte kam, já tu jezdím už 25 let, a je mi přes 60.

C. J 5.6.2015 18:03

Pak kdo je stará struktura:)))

J. Jurax 20.4.2015 19:40

Ad bezolovnatý benzín a chodci vyhráli - nedochází Vám při Vašem vzdělání, že každý řidič je taky chodec? Smogem byli obtěžování všichni ... 

A pěší zóny jistě - nicméně dopravu přesmíru omezit nemůžete - organismus města by zkolaboval.  Ovšem v pěší zóně picyglista nechť kráčí pěkně vedle svého kola a neohrožuje chodce.

On je cyklista v dopravě leckdy a leckde docela slušným zdrojem nebezpečí pro všechny, zvlášť pak picyglista militantní a nesoudný.

J. Vydra 21.4.2015 22:52

Ano, cyklisti jsou tak nebezpečný, že těch 800 lidí co zabijou automobilisti ročně cyklisti zabijí tak za 800 let... TOMU říkám zdroj nebezpečí pro všechny... slabomyslný žvanilové jako vy jste nebezpečí pro celou planetu.

J. Jurax 21.4.2015 23:48

Zklidněte hormon a uvažujte hlavou, máte-li v ní čím.

 Cyklista je pomalá překážka silničního provozu, třeba za nepřehlednou zatáčkou někdy lahůdka, jenž je potenciálně zdrojem krizové situace vedoucí k havárii. , Zvlášť když jede pěkně prostředkem jízdního pruhu nebo jedou vedle sebe tři. Totéž cyklista, jenž Vám vjede před kapotu, protože zafoukalo nebo se jenom tak kochá nebo co já vím. Cyklista v jednosměrce v protisměru, co Vám drnkne o zpětné zrcátko, protože na rozdíl od Vás jede rychle, čumí se shrben za řídítky tři metry před sebe a neubrzdí to a pak je sprostý, protože sebou švihnul. 

Cyklista, který na mizerné dlažbě v hustém městském provozu těsně přes Vámi najednou spadne. Cyklista, který se tiše přiřítí na zebru těsně před Vaším čumákem a myslí si, že mu stihnete dát přednost je taky milý. O neosvětlených nebo přiožralých picyglistech ani nemluvím. 

A tak dál a podobně - jako picyglista znáte jistě a patrně se taky dopouštíte mnohých jiných hovadin tohoto druhu.

J. Vydra 22.4.2015 9:28

Je vidět, že řízení automobilu zvyšuje schopnost vymýšlet hovadiny, proč jsem pánem vesmíru a ostatní ať táhnou na Sibiř! FAKT je, že automobilistů zabijí 800 lidí ročně a cyklisti NIKOHO! Tak si trhněte!!

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...