Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 pokračuje montáž nosníků, práce se ale zkomplikovaly

Kolona na dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona na dálnici D1. | foto: MAFRA - Anna Vavríková

PRAHA Na dálnici D1 pokračuje usazování mostních nosníků, kvůli nimž je na nejvytíženější tuzemské dopravní tepně v obou směrech opakovaně přerušován provoz. Práce pokračují v úseku mezi Šternovem a Psáři na Benešovsku a začaly i na Vysočině mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou, kde je však provázejí nečekané komplikace. Na Benešovsku policie nemá hlášeny žádné problémy na objízdných trasách, řekl v neděli ráno mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Stavbu nadjezdu na sto sedmém kilometru u Jihlavy provázejí nečekané technické potíže, původně ohlášené termíny uzavírek neplatí. Kvůli delším přípravám na uložení prvního nosníku byla dálnice poprvé uzavřena namísto v 04:30 až před 05:30. Auta musela čekat přes půl hodiny, podle původního oznámení měly být uzavírky čtvrthodinové. V obou směrech dálnice se vytvořila kolona do dvou kilometrů.

ČTĚTE TAKÉ:

"Je otázka, co to udělá dál, protože teď nejsme schopni říci, kdy se bude dávat další nosník," uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Znovu bude dálnice uzavřena, až bude stavební firma připravena na montáž druhého nosníku. Objízdné trasy u Jihlavy nebyly stanoveny, auta musejí čekat.

Na opravovaném úseku dálnice mezi sto čtvrtým kilometrem u Větrného Jeníkova a sto dvanáctým kilometrem u Jihlavy byl minulý rok zbourán pouze tento dálniční nadjezd u obce Smrčná. Auta po něm jezdí hlavně k lesům. Nový nadjezd by měl být hotov do konce prázdnin.

Stavbaři měli v noci ze soboty na neděli potíže i na Benešovsku při instalaci prvního ze tří nosníků. Podle Ivana Čásenského, který zajišťuje stavební dozor, se objevil zádrhel hned na začátku, protože nájezd s nosníkem přijel na místo později, než bylo plánováno. Druhý problém byl při uvolňování nákladu a třetí vznikl při osazování do mostních závěrů. "Nosník byl uvázán tak, že ho váha tlačila trochu k levé straně a do zámku se nám ho nepodařilo rychle uchytit," uvedl Čásenský. Místo hodiny se tak podle něj nosník usazoval ještě o půl hodiny déle.

Osobní vozy a menší nákladní vozidla objíždějí uzavřený úsek na Benešovsku přes Divišov a Vlašim ve směru na Brno a přes Uhlířské Janovice a Sázavu v opačném směru.

,

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...