Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

D1 je po havárii kamionu ve směru na Prahu již zčásti průjezdná

Česko

  16:28aktualizováno  22. ledna 7:19
BRNO/ŘÍČANY - Po úterní havárii kamionu převážejícího kyselinu chlorovodíkovou, k níž došlo na 177. kilometru u Říčan na Brněnsku, je desetikilometrový úsek dálnice D1 ve směru na Prahu zprůjezdněn levým jízdním pruhem. Policie jej uvolnila v 06:45 a zrušila objízdnou trasu.

Dálnice (Ilustrační foto) foto: MAFRA - Jaroslav Šnajdr

Kdy bude zprovozněn také poslední úsek D1, tedy pravý pruh na Prahu, se zatím neví, uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Při havárii se poškodily čtyři barely a uniklo 3500 z 19 000 litrů přepravované nebezpečné chemikálie. Ve směru na Brno byl provoz obnoven zhruba v 18:30. V opačném směru, tedy směr Praha, hasiči předpokládali obnovení provozu o půlnoci, což se ale protáhlo. Přečerpávání kyseliny z dalších barelů, u kterých zjistili poškození, trvalo do 04:30, kdy se všechny jednotky vrátily na své základny.

Chemikálie vytvořila mlhu

Nehoda se stala v úterý kolem 16:00. Kolem dotčeného místa záchranáři vytvořili bezpečnou zónu. Chemikálie vytvořila hustou mlhu. Na místo vyjela veškerá hasičská technika určená pro podobné účely. Hasiči na místě pracovali v ochranných oblecích.

Kyselina chlorovodíková v případě zasažení leptá sliznice, pokožku a způsobuje slzení. Obzvlášť nebezpečná je pro oči. Byla to podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky mimořádná situace. Nikdo nebyl zraněn, škody zatím nejsou vyčísleny.

Příčina nehody není podle mluvčí policie Petry Vedrové známa. Po likvidaci kyseliny ji budou zjišťovat dopravní policisté.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat