13. března 2019 12:50, aktualizováno  13:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 u Brna se srazila tři nákladní auta, jeden zraněný. Dálnice už je průjezdná

Nehoda na D1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda na D1 | foto: Policie ČR

Brno Provoz na 181. kilometru dálnice D1 u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Prahu ve středu asi na hodinu zastavila krátce před polednem nehoda tří nákladních vozů, jeden začal hořet. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění, řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. V místě události se utvořila asi pětikilometrová kolona.

Nehoda se stala krátce po 11:00, blokovala jízdní pruhy, dálnice však byla s opatrností průjezdná. „Poté se ale z jednoho vozu začalo kouřit, zahořel, což si vyžádalo i zásah hasičů,“ uvedl mluvčí.

Dálnice pak byla kvůli zásahu a odstraňování následků nehody asi hodinu neprůjezdná, poté se začalo jezdit jedním z jízdních pruhů. Řidiči do té doby sjížděli na exitu 182 Kývalka, zpět se vraceli na exitu 178 Ostrovačice. Podle webu Dopravniinfo se v místě utvořila asi pětikilometrová kolona, postupně se ale zkracovala. Na objízdné trase podle mluvčího nevznikaly závažné dopravní komplikace.

Nehoda si vyžádala podle policie jednoho lehce zraněného, kterého záchranná služba převezla do brněnské nemocnice.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz