30. července 2018 8:57, aktualizováno  10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 u Větrného Jeníkova je už po nehodě průjezdná, stále uzavřená je u Ostrovačic

Dopravní nehoda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda - ilustrační foto. | foto: Státní veterinární správa, Tomáš Blažek,  MAFRA

Větrný Jeníkov / Ostrovačice Dálnici D1 u Větrného Jeníkova směrem na Prahu v pondělí více než čtyři hodiny blokovala nehoda čtyř nákladních aut a jednoho osobního vozu. Provoz byl obnoven kolem 09:45 a auta stojící v koloně od sjezdu na 112. kilometru dálnice se začala pomalu rozjíždět. ČTK to řekla policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Potvrdila, že se při nehodě nikdo nezranil.

Nehoda se stala okolo 05:30 v místě, kde je dálnice kvůli stavebním pracím zúžená. Dopravu řídila policie. Auta z dálnice odkláněla na objízdné trasy na 112. kilometru ve směru na Havlíčkův Brod. Na dálnici se vracela na 90. kilometru u Humpolce. Na objízdných trasách podle Miláčkové výrazné komplikace nenastaly.

Místo toho dálnici D1 uzavřela nehoda čtyř vozů u Ostrovačic na 179. kilometru ve směru na Brno, v místě jsou tři zranění. Policie dopravu odklání na exitu 178 Ostrovačice, řidiči se vrací zpět na exitu 182 Kývalka, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policie nehodu vyšetřuje.

Nehoda se stala kolem 9:20. Kdy bude dálnice zprovozněna, zatím není zřejmé. Jednotný systém dopravních informací uvádí orientační čas 11:00. „Kolona se zatím netvoří,“ uvedl mluvčí.

K nehodě letěl i vrtulník, zranění podle mluvčího však nejsou nijak vážná.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.