Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Kolínsku vyletěl vůz se sedmi lidmi z dálnice a přetočil se několikrát přes střechu. Muž a dítě zemřeli

Česko

  15:30aktualizováno  19:32
Při nehodě auta na dálnici D11 na kilometru 58,5 ve směru na Hradec Králové nedaleko Žiželic na Kolínsku zemřeli ve středu odpoledne dva lidé, dalších pět lidí je zraněných. Na místě zasahovaly dva vrtulníky záchranářů, řekly mluvčí policie Michaela Richterová a hasičů Tereza Fliegerová. Na místě podle mluvčí záchranářů Petry Homolové zemřel muž a dítě.

V autě cestovalo sedm lidí, podle Richterové šlo o větší osobní automobil. „Vozidlo vyletělo z dálnice a skončilo asi 150 metrů v poli, přetočilo se několikrát přes střechu,“ řekla Richterová.

„Při havárii vozidla, v němž cestovalo celkem 7 lidí, bohužel nepřežily dvě osoby, dalších 5 osob bylo transportováno s blíže nespecifikovaným zraněním do pražské a královéhradecké nemocnice,“ uvedla Policie ČR na Twitteru. Provoz je na dálnici ve směru na Hradec Králové průjezdný jedním jízdním pruhem.

Podle Homolové odvezl jeden vrtulník další dítě do královéhradecké nemocnice, v Hradci skončila také těžce zraněná žena, kterou do nemocnice rovněž převezl vrtulník. Další ženu s těžkým zraněním záchranáři odvezli do pražské střešovické nemocnice, dva muži s lehkým zraněním jsou v péči královéhradecké a pražské vinohradské nemocnice.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!