23. října 2017 8:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D35 mezi Hradcem a Olomoucí narazila auta do převrácené cisterny, doprava stojí

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Eliška Nová, Lidové noviny

OLOMOUC  Na D35 v katastru Přáslavic na Olomoucku se v pondělí nad ránem převrátila cisterna převážející 22.000 litrů plynu. Do cisterny poté narazilo osobní a nákladní auto, řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Dálnice je v místě nehody ve směru z Ostravy na Olomouc uzavřena, tvoří se několikakilometrové kolony. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové plyn z cisterny neunikl, při nehodě byl zraněn řidič druhého kamionu.

Cisterna převážející LPG podle policie havarovala krátce před 01:00, kdy z dosud nezjištěných příčin najela na krajnici, vyjela ze silnice, narazila do svodidel a převrátila se na bok. Do odstavené cisterny poté narazila dvě vozidla, uvedla policejní mluvčí. „V souvislosti se šetřením dopravní nehody na 280. kilometru dálnice D35 bude prováděn odklon dopravy z uvedené dálnice ve směru od Ostravy na Olomouc, na sjezdu u Kocourovce. Dálnice je v místě nehody uzavřena,“ uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové cisterna převážející plyn havarovala v 00:45. „Žádný plyn z cisterny neunikal, cisterna nebyla poškozena a řidič nebyl zraněn. Hasiči se vrátili na základnu s tím, že přečerpání proběhne v pondělí ráno. V 6:08 však do cisterny narazil kamion,“ řekla mluvčí hasičů.

Podle hasičů do cisterny narazil pouze kamion, policie mluví i o střetu osobního auta. Řidič kamionu, který do cisterny narazil, je zřejmě zraněn. „Na místě je kontejner, který bude přečerpávat pohonné hmoty z druhého havarovaného kamionu. Povolána byla také specializovaná firma, bude se řešit, jak vozidla vyprostit. Dálnice bude uzavřena delší dobu, bude potřeba přeložit náklad havarovaného kamionu, který převážel nábytek,“ doplnila mluvčí hasičů. Přesné příčiny nehody a její okolnosti policie vyšetřuje, dodala Urbánková. Podle dopravních informací policie se zatím uzavření dálnice odhaduje do 11:00.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz