3. července 2019 9:47, aktualizováno  17:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D6 se převrátila cisterna převážející naftu. Dálnice ve směru na Cheb už je průjezdná

Při havárii cisterny unikly provozní tekutiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při havárii cisterny unikly provozní tekutiny. | foto: HZS Karlovarského kraje

Sokolov Na dálnici D6 u Šabiny na Sokolovsku havarovala ráno cisterna převážející naftu. Cisterna se převrátila, ale její obsah neunikl, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Při havárii ale unikly provozních kapalin, byť v malém množství. Provoz na dálnici ve směru na Cheb byl kolem páté hodiny odpoledne obnoven, informovala policie na svém twitteru.

„Látka z cisterny neuniká, je ale nutné přečerpat 12 000 litrů nafty do náhradní cisterny, teprve potom bude možné převrátit návěs s použitím jeřábu zpět na kola. Provoz v místě nehody bude uzavřený až do odpoledních hodin,“ uvedl Kasal na Facebooku hasičů.

Neprůjezdný byl několik hodin úsek od Citic ve směru ze Sokolova na Cheb. Dopravu policie odkláněla na starou silnici I/6, kolem středečních 17:00 však oznámila, že je dálnice znovu průjezdná. 

Nehoda blokuje provoz na dálnici D6.

Nehoda blokuje provoz na dálnici D6.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.