14. října 2017 16:35, aktualizováno  17:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D8 u Prahy se srazily dva kamiony s autobusem. Bylo zraněno sedm lidí

Kamion převážející písek se na dálnici u Zdib srazil s nizozemským autobusem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion převážející písek se na dálnici u Zdib srazil s nizozemským autobusem. | foto: ČTK

ZDIBY (u Prahy) Dálnice D8 byla v sobotu na prvním kilometru u Zdib ve směru na Prahu zhruba dvě hodiny uzavřena kvůli srážce dvou kamionů převážejících písek s nizozemským autobusem, ve kterém cestovalo 63 lidí. Při nehodě se podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka lehce zranilo šest cestujících z autobusu, řidič jednoho z kamionů se zranil středně těžce. Dalších zhruba 12 lidí utrpělo odřeniny.

Nehoda se stala zhruba v 10:15 a provoz na dálnici byl obnoven před 12:30 levým jízdním pruhem. Před kolonou se vytvořila sedmikilometrová kolona. Před 16:00 byl provoz obnoven bez omezení.

Podle Holomčíka byli všichni cestující přepraveni náhradním autobusem do Prahy na Florenc. Kvůli dlouhým kolonám se k nehodě obtížně dostávaly hasičské vozy. Na místo byl povolán také evakuační autobus ze Slaného, do kterého si cestující z havarovaného vozu přestoupili a čekali na příjezd náhradního autobusu. Z kamionu se vysypal náklad a unikly provozní kapaliny, které hasiči likvidovali.

Nehoda na D8 se odehrála 14. října 2017.
Při nehodě se zranilo sedm lidí.

Dopravu z dálnice policisté odkláněli na exitu 1 na Zdiby. Kvůli kolonám ale doporučovali, aby řidiči sjížděli již na devátém kilometru.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?