Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na dálnici D2 na Slovensko byla po ránu opět zhruba desetikilometrová kolona

Česko

  8:03aktualizováno  17:42
Lanžhot (Břeclavsko) - Na dálnici D2 byla na přechodu Lanžhot směrem na Slovensko v pátek ráno a poté i odpoledne znovu zhruba desetikilometrová kolona kamionů. Kolem poledne dosahovala asi kilometru, kolem 17:00 dálniční cedule kolonu neukazovala. Vyplývá to z informací na webu ŘSD Dopravniinfo.cz. Problém byl už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo na přechodech přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na hranicích se tvoří od úterý.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Kolona na D2 dosahovala v úterý i ve středu zhruba k Rakvicím, ve čtvrtek k Ladné. V pátek před 8:00 končila přibližně u sjezdu na Břeclav. Situace se však lepšila, ještě před polednem dálniční informační tabule ukazovala kolonu už jen mezi 59. a 60. kilometrem. Asi v 15:30 ale kamiony znovu stály už u sjezdu na Břeclav, tedy obdobně, jako v ranních hodinách. Kolem 17:00 dálniční informační cedule upozorňovala už jen na stojící vozidlo na 53. kilometru.

Přes Lanžhot se kvůli komplikované dopravní situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba vždy 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Ve středu byl přechod otevřený až k večeru, následně se opět zavíral. Ve čtvrtek se zavíral zhruba v 11.00, řidiči měli použít exit 48 a použít přechod Hodonín-Holíč.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Autor:

Mohlo by vás zajímat