10. května 2018 18:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Domažlicku zřejmě blesk zasáhl dítě, to je už při vědomí

Viditelný kanál čarového blesku není rozvětven. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viditelný kanál čarového blesku není rozvětven. | foto: Jan Drahokoupil, www.bourky.cz

KLENČÍ POD ČERCHOVEM (DOMAŽLICKO) Na fotbalovém hřišti v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku ve čtvrtek odpoledne blesk při bouřce zasáhl dítě. Záchranáři po příjmu tísňového volání zalarmovali všechny dostupné síly - na místo vyjely sanitky s lékařem a bez lékaře a přiletěl vrtulník. Na pomoc s automatizovaným externím defibrilátorem vyjeli také hasiči. Řekl to mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Záchranáři měli ohlášený výjezd k dětskému pacientovi v bezvědomí po zásahu bleskem. Nyní je dítě letecky přepravováno na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice a je už při vědomí, uvedl.

„Malý pacient zůstal po výboji ležet v bezvědomí na zemi a svědky na místě byla okamžitě zahájena resuscitace dle instrukcí operátora tísňové linky,“ dodal Brejcha.

Podle informací někteří svědci říkali, že blesk uhodil těsně nad chlapci nad hřištěm, další uvedli, že vedle nich. Zraněné dítě zůstalo ležet v bezvědomí poté, co ho zřejmě zasáhla energie z výboje.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!