15. prosince 2017 11:34, aktualizováno  13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na hlavním nádraží v Praze nedobrzdil osobní vlak. Dva lidé byli lehce zraněni

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

PRAHA Na pražském hlavním nádraží v pátek dopoledne nedobrzdil při zastavování osobní vlak a zastavil o zarážedla na slepé koleji. Dva lidé byli při tom lehce zraněni. Co bylo příčinou nehody, Drážní inspekce zjišťuje, selhání zabezpečovacího zařízení už ale vyloučila. Vyplynulo to z vyjádření Jana Kučery z Drážní inspekce a mluvčích Českých drah Moniky Bezuchové a pražské záchranné služby Jany Poštové.

Událost se na hlavním nádraží stala kolem 10:30, kdy podle mluvčí ČD nedobrzdil „malý motoráček“. Dva lidé poté skončili v nemocnici. „Patnáctiletý mladík byl odvezen na dětskou chirurgii do Thomayerovy nemocnice s úrazem hlavy a ramene a sedmatřicetiletá žena do Všeobecné fakultní nemocnice s úrazem obličeje,“ uvedla mluvčí záchranky Poštová.

Škodu na vlaku Drážní inspekce podle Kučery vyčíslila na 5000 korun. „Zahájili jsme šetření, v tento okamžik ale můžeme vyloučit selhání zabezpečovacího zařízení. Nyní se musí ale udělat prohlídka vlaku a tak dál,“ řekl Kučera.

Událost se na hlavním nádraží stala kolem 10:30 a podle mluvčí ji bude vyšetřovat Drážní inspekce. „Šlo o malý motoráček, který nedobrzdil, takže to nebylo ve velké rychlosti,“ doplnila mluvčí drah.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz