Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na hokej pod širým nebem zbývá ještě polovina lístků

Česko

PARDUBICE Na plochodrážním stadionu v Pardubicích už vzniká ledová plocha, na které sehrají domácí hokejisté příští neděli extraligový zápas s Kometou Brno.

Zatím není jisté, jestli zápas pod širým nebem budou sledovat zcela zaplněné tribuny. Prodaná je zhruba polovina lístků na tribuny s kapacitou 25 tisíc míst.

„Na ploše už máme led, chladicí zařízení funguje od úterý. Stříkala se první vrstva, budeme pokračovat dva až tři dny do tloušťky tří až čtyř centimetrů. Potom začneme stavět mantinely a příští středu večer převezmeme plochu pro finální úpravu,“ řekl generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý.

Spokojen prý bude, když přijde 20 tisíc diváků. Kapacita pardubické arény je deset tisíc míst. „Už teď máme pardubický rekord na utkání. K sezení nám zbývá asi 2500 vstupenek. Prodej lístků na stání jde pomaleji,“ uvedl Kusý.

Kusý počítá s tím, že řada lidí se rozhodne až na poslední chvíli a koupí si lístky přímo před zápasem, stejně jako to v Pardubicích funguje při plochodrážní Zlaté přilbě nebo před Velkou pardubickou.

Přípravy akce, k níž se pardubický šéf inspiroval v zahraničí, především v NHL, přijdou na 15 milionů korun.

Kusý konstatuje, že podobná hokejová událost se v Pardubicích opakovat nebude. „Já osobně říkám, že nám jeden venkovní zápas stačí. Abychom ho opakovali znovu, muselo by to přinést maximální finanční efekt,“ řekl Kusý.

Na stadionu ve Svítkově v uplynulých týdnech vyrostly dvě tribuny pro stání s kapacitou 8000 lidí a na sezení pro 5000 osob. Vstupenky k stání stojí 500 korun, ale i o 150 korun víc. Nejvíc míst k sezení bude za 900 korun, ještě lepší výhled si fanoušci mohou zaplatit za 1500 až 5000 korun.

Autor: