17. dubna 2017 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jaro? Na horách hrozí od úterý sněhové jazyky, na hřebenech i závěje

Silné sněžení zasáhlo New York | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silné sněžení zasáhlo New York | foto: Reuters

PRAHA Od úterního večera hrozí hlavně na severu Čech a Moravy sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje. Sněžit má i v nižších polohách, na silnicích se bude tvořit vrstva mokrého sněhu. Zesilovat bude také vítr, a to zejména na horách. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena od úterních 17:00 pro polohy od 700 metrů nad mořem v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském. Ochlazovat se má i ve středu, meteorologové budou tedy výstrahu dále upřesňovat.

„V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 metrů, v úterý od 400 metrů a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách,“ uvedli meteorologové.

Do úterního rána by mělo ve vyšších polohách jižní části Českomoravské vrchoviny, Bílých Karpat, Javorníků a Beskyd napadnout do 15 centimetrů sněhu. „Vydatnější a trvalejší sněžení na horách Moravy a Slezska se očekává opět v noci z úterý 18. 4. na středu 19. 4.,“ uvedli meteorologové.

Opatrní by měli být hlavně řidiči. Je třeba sledovat dopravní zpravodajství a informace horské služby.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz