Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Jablonecku se muž utopil poté, co se s ním převrátil raft

Česko

  17:34
JABLONEC NAD NISOU - V řece Kamenici v Zlaté Olešnici - Návarově na Jablonecku se utopil mladý muž. S ním a jeho třemi přáteli se převrátil raft. Ostatní se zachránili. Informovali o tom mluvčí hasičů Libereckého kraje Zdenka Štrauchová a krajské policie Petr Kmínek. Je to v krátké době už druhá oběť, kdy při jarním sjíždění řek zahynul vodák.
Záchranka

Záchranka foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Dnešní neštěstí se stalo kolem poledne v říčním úseku Plavy - Návarov. Zahynul muž ze Semil narozený v roce 1981. Z informací hasičů vyplývá, že když ho záchranáři objevili, byl ještě na živu. Nakonec se ho ale zachránit nepodařilo.

Po vodákovi pátrali záchranáři a hasiči ze tří jednotek. Pohřešovaného spatřila osádka vrtulníku. Byl asi dva kilometry po proudu na pravé straně řeky. "Zásah byl komplikovaný špatnou přístupností. Abychom se k vodákovi dostali, musela jedna skupina pomocí lana překonat silný proud řeky v daném místě," poznamenal v tiskové zprávě velitel družstva tanvaldských hasičů Miroslav Novák.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí hasičů uvedla, že poté, co se hasiči k vodákovi dostali, poskytli zraněnému předlékařskou péči a společně se záchranáři pak transportovali muže vlakem do stanice Jesenný. Byla kvůli tomu omezena vlaková doprava.

"Přes veškerou snahu všech složek integrovaného záchranného systému se vodáka nepodařilo zachránit," dodala Štrauchová.

V krátké době jde o druhé úmrtí vodáka v Libereckém kraji. Minulou sobotu se na řece Jizeře poblíž Železného Brodu převrátil také raft. Jeden z vodáků i tehdy zmizel pod hladinou a poté, co byl nalezen, ho už záchranáři nedokázali oživit. Neštěstí se před týdnem stalo poblíž lokality Podspálov, asi kilometr od soutoku Jizery a řeky Kamenice, tedy nedaleko od místa dnešní tragédie.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat