14. února 2017 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie chytla v jednom autě během tří hodin tři zdrogované řidiče. Střídali se za volantem

Policejní kontrola (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní kontrola (ilustrační foto). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

JESENÍK Kuriózní situaci zažili v pátek policisté na Jesenicku při kontrole osobního auta Seat Leon. Postupně za jeho volantem v rozmezí tří hodin přistihli tři řidiče pod vlivem drog. Mladíci se totiž za volantem postupně střídali poté, co jim policisté na základě zjištění drog odebírali řidičské průkazy.

Nejprve o něj přišel pětadvacetiletý mladík, kterého na místě řidiče vystřídal o rok starší kamarád. Také u něj zjistili policisté pervitin. Na jeho místo poté usedl čtyřiadvacetiletý mladík, rovněž pozitivní, řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Osobní auto se zdrogovanými řidiči za volantem zastavovali policisté postupně od 11:00 do 14:00. Nejprve na něj narazili v ulici Jaroslava Ježka v Jeseníku. „Za volantem seděl pětadvacetiletý mladík a dále s ním cestovali jeho dva kamarádi. Dechová zkouška u řidiče vyšla negativně. Pozitivní výsledek na amfetamin a THC však vyšel u testu na drogy,“ uvedla policejní mluvčí. Policisté po lékařském vyšetření mladíkovi zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Stejné vozidlo o hodinu a půl později zastavili policisté v Lipové - lázních. Za volantem však již seděl jeden z kamarádů, šestadvacetiletý mladík. Také u tohoto řidiče vyšel test na drogy pozitivně na amfetamin a THC, uvedla policejní mluvčí. I jemu po lékařském vyšetření policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Do třetice na auto narazili rovněž v Lipové - lázních a to na jiném místě před 14:00. Po zastavení policisté zjistili, že vůz řídí třetí pasažér, čtyřiadvacetiletý mladík. Alkohol nepil, test na drogy měl však stejný výsledek jako u předchozích řidičů, dodala mluvčí.

Policisté případ vyšetřují zatím jako přestupek, na základě výsledků rozboru není vyloučeno, že případ překvalifikují na trestný čin.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz