9. července 2009 8:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Jižní spojce je opět kolona, řidičům hrozí hodinové zpoždění

Řidiči v Praze opět stáli v kolonách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidiči v Praze opět stáli v kolonách. | foto: Tomáš KristLidové noviny

PRAHA Na Jižní spojce ve směru od Ruzyně na dálnici D1, kde se už od úterý komplikuje doprava kvůli opravám vozovky, se i dnes tvoří kolony. ČTK to řekl pracovník pražského Dopravního informačního centra (DIC). V současné době zde řidiči musí počítat až s hodinovým zdržením. Opravy vozovky by měly trvat do pátku 17. července.

"Nájezd na ulici 5. května je už ucpaný a vytvořila se dlouhá kolona. Řidiči, kteří stojí na jejím konci, musí počítat se zpožděním v řádu hodin," uvedl pracovník DIC.

Na úseku, který je několik set metrů dlouhý, se podle mluvčího Technické správy komunikací Tomáše Mrázka frézuje vozovka, kde byly vyjeté koleje, poté bude položen nový živičný povrch. Oprava měla původně trvat až do 19. července, práce však budou urychleny, takže omezení skončí o dva dny dříve. Situaci v tomto úseku od úterý monitorují policisté.

Frekventovaná silnice je zúžena od pondělí. Už v úterý, což byl první pracovní den po zahájení frézování, se odpoledne v pravém pruhu tvořila až pětadvacetikilometrová kolona, ve které stály hlavně kamiony, a situace se zlepšila až pozdě večer.

Pražský magistrát tvrdí, že řidiči mohou očekávat dopravní komplikace po celou dobu rekonstrukce. Největší problémy nastávají v místě, kde se snižuje počet jízdních pruhů a kde je pravý pruh téměř trvale zaplněn kamiony. Objížďka pro nákladní vozidla není možná, osobní automobily mohou podle magistrátu využít Vídeňskou ulici, která ale bývá také velmi zatížená. "Proto žádáme řidiče, aby věnovali maximální pozornost řízení vozidel, protože jakákoli byť drobná dopravní nehoda by znamenala kolaps dopravního spojení mezi Jižní spojkou a dálnicí D1," uvedl magistrát na svých webových stránkách.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.