Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Na Klausovi jsem prodělal 21 milionů, dal jsem je Hlavu vzhůru, tvrdí Hošek

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 89
  • Poslední: 16.4.2014 22:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Fleishman 16.4.2014 22:37

Pan Hošek

vyčíslil škodu na 21 milónů díky riskantní investici na chromého koně. Na druhé straně škoda, kterou zavinil Velký Kmotr ČR, doma i v zahraničí se v penězích nedá vůbec vyjádřit,

T. Kohout 11.4.2014 14:42

zvl. logika tohoto "podnikatele"

Správnější je říci, že prodělal na své vlastní hlouposti. On snad nežil v této zemi, necítil, že podporuje zcela zkrachovalé existence (morálně, politicky, lidsky)? To by snad tušilo i děcko v mat. školce. A investovat do nich bylo čiré šílenství. Nač si proboha naříká?

Také "zemanovci" investovali pomateně. To je nepochopitelné.

Z. Lachman 14.4.2014 10:11

Re: zvl. logika tohoto "podnikatele"

Král zlodějů Klaus rozkradl biliony. Je dobře že takový trouba který mu věřil prodělal. Jen dál a větší kapky. Havel a Klaus zkorumpovaný postavy revoluce 89.

P. Ritter 2.4.2014 19:49

Hazardér Hošek

Hošek je hazardér, který se chtěl stát dalším kmotrem nebo lobbistou u nové strany, protože věřil, Klaus má pořád svůj magický vliv na voliče a ti budou volit duo Bobo-Kluse. Hošek zariskoval a vsadil všechno na jednu kartu a nevyšlo mu to.

Kdyby se poučil u jiných sponzorů politických stran, tak by těch 21 milionů rozdělil stranám, které mají šanci - říká se tomu rozložení portfolia. Vděčné vítězné strany strany by mu tu investici vrátily spolu s tučným nádavkem - nějakou státní zakázkou pro něho nebo pro firmu, za kterou by lobboval.

J. Stejskal 2.4.2014 19:14

Nevím kdo je Hošek.

Ale bezesporu je to kořen. Osobně jsem byl přesvědčen, že nemají šanci.

V. Vojáček 1.4.2014 7:39

Hošek prodělal

Proč na takových existencích moch prodělat už ty osobnosti Klaus,Wolfová,

Bobošíková jsou zárukou samo osobě.Bobošíková přeci byla v EU parlamentu a peníze jí nechávaly klidnou když brala mzdu za nic jen za jízdu tam i zpět.Ale těch řečí co vše dělá EU špatně.Nepodílela se na tom taky.Rozvracečka je dobrá ale už je na konci svých sil možná najde ještě někdy takového HOŠÍKA.

J. Kovač 1.4.2014 7:02

Politický podnikatel?

Co to je?

J. Frgalova 2.4.2014 16:37

Re: Politický podnikatel?

přesně tohohle jsem si také všimla, to je ale blbost. Asi chtěl být politický přicmrdovač :-) a nějak mu to nevyšlo. No žíly si kvůli tomu trhat nebudu.

V. Plocek 1.4.2014 0:55

Naivita p. Hoška

Nevím, co si o celém mám myslet. To je p. Hošek opravdu tak naivní, jak popisuje v článku, nebo je to přebásnění novinářem. Na lid , které vyjmenoval bych nevsadil ani korunu, natož miliony. Lze mu jen doporučit, aby příště tyto peníze věnoval na charitu, tam se jich ztratí méně a sám se věnoval např. golfu, který mu přinese více radostí.

J. Novák 1.4.2014 5:59

Re: Naivita p. Hoška

Já bych neřekl, že je naivní. Já bych řekl, že je úplně blbej... Vždyť člověk při smyslech nemůže jít do něčeho, za čím je Klaus či dokonce Bobošíková!

V. Plocek 2.4.2014 1:28

Re: Naivita p. Hoška

Pane Novák.

 Nebuďte na p. Hoška tak tvrdý. Souhlasím s Vámi, ale myslím si, že ho zatahovat to spárů pí. Bobošíkové je již sadismus. O V. Klausovi ani  nemluvě. Já má takový dojen, že p. Hošek má celý rok apríl.

P. Ritter 31.3.2014 23:55

Zlatá Klausova éra

Václav Klaus mně fascinoval tím, jak do soudní praxe zavedl kouzelné sousloví "chybný investiční záměr", které mělo obrovskou moc anulovat dluhy podnikatelů a ochránit je před obtěžováním ze strany policie a justice.

Za Klausovy vlády bývalo běžné, že nějaký podnikatel založil s.r.o. s požadovým základním jměním 200 tisíc, napsal "Investiční záměr" a n dostal na jeho základě od státu nějaký podnik - pochopitelně zdarma, neboť jak pravil moudrý Václav Klaus - "Nikdo u nás nená peníze, podnikatelský sektor je podkapitalizovaný".

Podnikatel si na nutné investice a rozjezd výroby vzal od banky úvěr, řádově obvykle 20 i více milionů a ručil nově nabytou továrnou. Peníze "použil pro vlastní potřebu", jak zní další kouzelné sousloví, banka od něj nedostala zpátky ani korunu a ministerstvo pohledávku odepsalo jako nedobytnou se zdůvodněním. že to byl "chybný investiční záměr" a za ten přece nikdo nemůže.

Jo, to byla krásná doba, kdy se neplatily dluhy ani faktury!

T. Kohout 1.4.2014 17:54

Re: Zlatá Klausova éra

Je třeba zvolit ta správná /zlatá/ "slůvka". Bázi není třeba mít, ale tu nadstavbu, ta slůvka, ta dělají zázraky. Prostě správný sloh.

Z. Lachman 14.4.2014 10:15

Re: Zlatá Klausova éra

Naprostý souhlas. Oni kmotři ty dluhy neplatí dodnes.

P. Ritter 31.3.2014 23:38

Příště to možná vyjde

Pan Hošek holt vsadil na špatného koně, přítíě mu to možná vyjde líp. Hlavně se musí držet Václava Klause a investovat podle jeho rad, Václav Klaus je skvělý prognostik a vždycky mu všechno vyjde, Určitě mu poradí, aby příště investovat do ODS nebo do nového politického subjektu, který Václav Klaus chystá pod předběžným názvem "Klausovci". Strana se jménem Václava Klause v názvu má podle průzkumu agenrtury Median prokazatelně nejjvětší šance vyhrát příští volby s drtivou převahou. Jméno Václava Klause stále nejvíc přitahuje voliče, je to dlouhodobě nejpopulárnější politik.

P. Ritter 31.3.2014 22:32

Firma "Hlavu vzhůru" byl Klausův vedlejšák

Zajímalo by mně, kolik si z těch 21 milionů uzobl Václav Klaus. Zadarmo ani kuře nehrabe, natož pak Václav Klaus neblahé paměti.

M. Komárek 31.3.2014 23:00

Jste nespravedlivý

Václav Klaus je světově uznávaná osobnost, nikdy, ale opravdu nikdy mu nešlo o nic jiného, než o prosazování pravicových ideálů, práva občanů a dokonalou společnost. Je chudý jako kostelní myš a kromě skromných honorářů za své světové dílo nic nemá. Chystá se k návratu do svého skromného panelákového 3+KK na Proseku. Styďte se, že mu tak hrozně křivdíte ;-)

J. Vyhnalík 31.3.2014 23:11

Re: Jste nespravedlivý

Ten byt vrátil bytovému družstvu už v 90. letech. Ovšem legálně si vydělal dost na to, aby se o svoje budoucí bydlení nemusel bát.

M. Stuchlik 31.3.2014 23:24

Re: Jste nespravedlivý

To Sinha a Bacs taky

J. Vyhnalík 31.3.2014 23:33

Re: Jste nespravedlivý

Tím máte na mysli Hanu Marvanovou?

M. Komárek 31.3.2014 23:25

Re: Jste nespravedlivý

legálně vydělané peníze mu vskutku přeji, obávám se však, že činí jen zlomek ...

J. Vyhnalík 31.3.2014 23:34

Re: Jste nespravedlivý

Například?

M. Komárek 31.3.2014 23:40

Re: Jste nespravedlivý

i kdyby bylo 5% pravdy na tom, co se povídá mezi pražskými zastupiteli, jsou to obrovské sumy. Zatím má ohromnou moc a zástupy fanaticky oddaných stoupenců, ale obojí pomine. Počkejme si ...

M. Graf 1.4.2014 10:23

Re: Jste nespravedlivý

Myslím, že ty zástupy už ztratil, zejména spojením s bizarními odpadlíky typu Hlavu vzhůru

P. Ritter 31.3.2014 23:19

Re: Jste nespravedlivý

Ale já jsem se přece ani jediným zlým slovíčkem nedotkl Václava Klause.

Naopak, pod vlivem jeho magického charisma jsem se rozhodl ho následovat a jako své krédo jsem zvolil jeho slavné heslo "O peníze jde až v první řadě!". Mám ho zvěčněno velkým zlatým písmem nad svým psacím stolem a hodlám jím doplnit rodový erb.

Kdyby tu podporu hnutí "Hlavu vzhůru" dělal Václav Klaus zadarmo, popíral by sám sebe a své ideály, kvůli kterým šel do politiky.

M. Komárek 31.3.2014 23:27

Re: Jste nespravedlivý

je to nepochopený filantrop. Nebo jak vykrákal za vlasy českou justici! Ta nyní bude veškeré případy řešit do tří měsíců, aby se to už neopakovalo! Stejně tak poškození si pro příště rozmyslí býti poškozenými, aby už nedostali tak šílenou morální facku ...

P. Ritter 1.4.2014 0:03

Re: Jste nespravedlivý

S tím řešením soudních kauz do 3 měsíců naše soudy už začaly. Přišly totiž na to, že nemá smysl soudní řízení protahovat, jednodušší a hlavně rychlejší je propustit obžalované na svobodu hlavně ty, kteří začnou do médiií plakat, že se stali obětí nějakých politických hrátek nějaké strany.

Takže opět ožívá praxe, vyjádřená slovy - "mé obvinění je útokem na mou stranu!".

M. Písecký 31.3.2014 23:44

Myslím, že kdyby mu šlo hlavně o peníze

nenapáchal by tolik škody. Bohužel potřebuje spíš ukojit svoje ego, poplivat všechny, kdo by mu mohli konkurovat a to i po smrti. Peníze mu zajisté nesmrdí, ale on byl 23 let velmi dobře placený, manželka (se šperky za miliony - asi se starý Miština při arizaci činil) ve správních radách, výdaje veškeré žádné, sponzoři platí, přikrádat si nepotřebuje.

Je docela příznačné, že po odchodu z funkce se názorově sešli jeho údajně liberální nohsledi s bolševiky a fašisty, pokud není tématem ekonomika, už ani nepoznáte, z kterého hnízda jsou.

M. Komárek 1.4.2014 7:43

Re: Myslím, že kdyby mu šlo hlavně o peníze

osobně si nemyslím, že by VK bral nějaké úplatky. Na to je skutečně jiný formát. Nicméně rodinu a okruh přátel zabezpečil na několik generací a jen těžko se v tom budou hledat nějaké nelegální kroky. Ale ty finanční přísuny byly zajisté jen paralelním efektem, primární je samozřejmě patologické prosazování ega, souhlas.

P. Ritter 1.4.2014 9:55

Re: Myslím, že kdyby mu šlo hlavně o peníze

Velkoryse jste pominul skutečnost, že od Martina Romana, GŘ ČEZ dostal 100 milionů - sice nepřímo, údajně pro školu PORG Václava Klause jr., ale Martin Roman nikdy neodpověděl na otázky novinářů, proč tak miluje zrovna PORG a zrovna Václava Klause jr.

Václav Klaus a ČEZ jsou propojeni velmi úzce, nejenom vztahem Martina Romana a Václava Klause jr, ale i tím, že ve vedení ČEZ byla řadu let Livia Klausová a dosud ve vedení ČEZ je už po mnoho let i Jan Klaus, mladší syn Václava Klause. ČEZ platil i vydávání Klausových knih a investoval miliony i do jejich odkupu, aby Václavu Klausovi nebylo líto, že jeho podle něj vysoce hodnotné knihy nikdo, ale opravdu nikdo nekupuje.

Jestli toto vše není korumpování Václava Klause a celé jeho rodiny, tak nevím, co by to mohlo být.

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....