1. února 2017 13:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zraněný řidič v havarovaném sypači čekal na pomoc hodiny. Nikdo u něj nezastavil

U Hradešína na Kolínsku v noci na 1. února havaroval sypač | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Hradešína na Kolínsku v noci na 1. února havaroval sypač | foto: ČTK

KOLÍN U Hradešína na Kolínsku v noci na středu havaroval sypač a v jeho kabině zůstal několik hodin zaklíněn těžce zraněný řidič. Nikdo z projíždějících vozů u něj nezastavil a nepřivolal pomoc. Udělal to až dispečer říčanských silničářů, který přišel na ranní směnu a podle navigačního GPS systému zjistil, že posypový vůz zůstává na místě. „Stál dlouho na jednom místě, tak bylo jasné, že se něco stalo. Tak jsem vzal osobák a jel jsem na místo,“ řekl dispečer.

Po příjezdu viděl na místě krev a zjistil, že řidič sypače nereaguje, nemluví. „Bouchnul jsem do dveří, asi se vzbudil a bylo štěstí, že nebyly velké mrazy. Zavolali jsme rychlou (záchrannou službu) a hasiče,“ popsal událost muž.

Hasiči dostali informaci o nehodě kolem 6:30 a zraněného vyprostili ze zdemolované kabiny. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové muž utrpěl vážná zranění rukou a ztratil velké množství krve. Po ošetření ho záchranáři přepravili vrtulníkem do vinohradské nemocnice, řekla mluvčí.

U havarovaného sypače nikdo z projíždějících nezastavil
U havarovaného sypače nikdo z projíždějících nezastavil

„Smutné na této nehodě je bezohlednost okolo jedoucích řidičů, kdy ani jeden z nich nezastavil, popřípadě nezavolal na tísňovou linku, aby nehodu oznámil, a řidič byl v kabině zaklíněn několik hodin,“ řekl k nehodě mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.

Co bylo příčinu nehody, která se stala ve středu kolem 3:00, policie vyšetřuje. Dispečer říčanských silničářů si nevzpomíná, že by se silničářům v jeho oblasti někdy něco podobného stalo. Podle něj občas některé z aut „zapadne do škarpy, to je hned, ale tohle je horší“. Středisko má sypače na třech okruzích kolem Říčan, Kostelce, Hradešína a Doubravčic.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz