Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budoucnost je na pět let naše, řekl příznivcům na Hradě Zeman. Zazpívali mu Vondráčková s Davidem

Česko

  17:35aktualizováno  22:02
PRAHA - Prezident Miloš Zeman poděkoval na Pražském hradě svým příznivcům i voličům, kteří v prezidentské volbě nevolili v prvním kole, ale přišli hlasovat v kole druhém. Rozhodli podle něj volby. Zeman na Hradě na setkání s asi tisícovkou svých podporovatelů řekl, že vyhrát tentokrát bylo těžší než před pěti lety. Video ze setkání s příznivci zveřejnil na facebooku prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: vystoupila i Helena Vondráčková. foto: Twitter mluvčího Pražského hradu.

Na koncert, který na Pražském hradě pro své příznivce uspořádal prezident Zeman, přišli například neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig, český letec z dob druhé světové války brigádní generál Pavel Vranský nebo bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková.

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: vystoupil i Michal David.

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: hosté přicházejí.

„Bitva skončila a my jsme to vyhráli. A vyhráli jsme to všichni,“ řekl Zeman příznivcům. Byla by podle něj nafoukanost a domýšlivost, kdyby tvrdil, že bitvu vyhrál on nebo úzký okruh lidí kolem něj. Vyhráli ji podle něj „tisíce a tisíce“ lidí, bez jejichž pomoci a podpory by vyhráli jiní.

Zeman zároveň řekl, že při první přímé prezidentské volbě před pěti lety byl ve snazší situaci, protože ho před druhým kolem podpořila část neúspěšných protikandidátů i sociální demokracie. Nyní měl podporu všech důležitých protikandidátů jeho soupeř Jiří Drahoš. Když si lidé podle něj podporu sečetli, dospěli k názoru, že vyhraje Drahoš. „A dokonce pět hejtmanů už šaškovalo na louce s nápisem Drahoš na Hrad, protože věřili této aritmetice,“ řekl prezident. 

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: odjíždí miliardář Pavel Tykač.

Koncert pro své příznivce uspořádal Miloš Zeman ve Španělském sále na Pražském hradě. Na začátku měl prezident proslov.

Poděkoval voličům, kteří nešli k volbám v prvním kole, ale nechali se „zdvihnout ze židlí“ a šli volit v kole druhém. Ti podle něj oproti očekávání volby rozhodli. „Bylo to těžší než před pěti lety. A o to krásnější je vítězná bitva,“ dodal Zeman. Příznivcům řekl, že se nemusí obávat, co přinese budoucnost. „Budoucnost je na pět let naše,“ zakončil projev. (Celý si ho můžete přečíst ZDE).

Zeman večer pořádal týden po své druhé inauguraci. Stejně jako v minulých letech pozval spřízněné podnikatele a umělce a také blízké politiky. Koncert měl být poděkováním Zemanovým podporovatelům.

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: přichází Petr Žantovský.
Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: přichází Alena Vitásková.

Po Zemanově projevu následoval hudební program, který uzavřela píseň Pár přátel stačí mít. Zazněla i klasika, například od Bedřicha Smetany. Vystoupili zpěváci Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář či Michal David.

14.března 2018 v 18:12, příspěvek archivován: 14.března 2018 v 18:55

VIDEO: https://t.co/uVCDotGNUa

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

https://t.co/uVCDotGNUa

Hannig při příchodu novinářům řekl, že se těší na koncert a na vystoupení Michala Davida. Celou akci bere jako poděkování těm, kteří Zemana podpořili ve volbě. Hannig jej podpořil ve druhém kole. Na akci dorazila také právnička Dagmar Raupachová, bývalý ministr dopravy v Zemanově vládě  Jaromír Schling.

14.března 2018 v 17:13, příspěvek archivován: 14.března 2018 v 18:57

Už se to sjíždí. Je tady už třeba i manžel H. Vondráčkové. Kdo by si nechal ujít píseň Pár přátel stačí mít?! #hrad https://t.co/xe9glJEr2u

Zeman byl opětovně uveden do funkce hlavy státu minulý čtvrtek. Nesouhlas sklidil za inaugurační projev, ve kterém kritizoval média včetně veřejnoprávní České televize. Za svobodu médií proto ve středu večer plánovali demonstrovat jeho odpůrci na Václavském náměstí v Praze i v dalších městech.

Přesně před rokem na obdobném slavnostním večeru na Pražském hradě Zeman svým příznivcům jako prvním oznámil rozhodnutí obhajovat prezidentský mandát. Zvolen byl znovu na konci ledna, když ve druhém kole přímé volby porazil bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.

14.března 2018 v 17:49, příspěvek archivován: 14.března 2018 v 18:51

Transparent má i druhou stranu, prý plnou odborných termínů. https://t.co/OvdtI2o11l

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...