10. srpna 2008 10:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Krumlovsku spadl ultralehký letoun

DOLNÍ TŘEBONÍN (ČESKOKRUMLOVSKO) Nedaleko Svinců u Dolního Třebonína na Českokrumlovsku dnes spadlo ultralehké letadlo. Uvnitř zahynuli dva lidé, měli těžké popáleniny, protože stroj začal po pádu hořet. Letadlo se kolem 09:00 zřítilo se do pole za obcí.

Hasiči stroj uhasili a uvnitř objevili dvě ohořelá lidská těla. Záchranáři už posádce nemohli pomoci. "K úmrtí došlo pravděpodobně následkem mnohočetných poranění a následně těžkých popálenin postihujících celé tělo," uvedl Slabý.

Matzner dodal, že identitu pilota policisté znají, totožnost druhého muže ale zatím ne. "Letadlo bylo hangárováno v Plané a patřilo českobudějovické společnosti," uvedl Matzner.

Jihočeští policisté vyšetřují také nehodu ultralightu, který spadl 31. července na letišti v Plané u Českých Budějovic. Dva čelenové posádky ve věku 55 a 54 let utrpěli zranění, nebyla ale nijak vážná. Pilot utrpěl řeznou ránu na hlavě, podle svého vyjádření až při opouštění letadla, a řeznou ránu na ruce. Druhý člen posádky měl tržnou ránu na hlavě.
ČTK

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na Lidovky.cz