24. srpna 2019 13:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu. Drogu schovával v přebalovacích podložkách

Kokain (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kokain (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Montevideo Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru více než pět kilogramů kokainu. S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly místní zpravodajské weby. Čech byl podle nich v Uruguayi od středy a s drogami se chystal odletět do Hongkongu.

Muž podle vládního prohlášení vzbudil podezření u protidrogové jednotky letiště, která vyhodnotila, že se jedná o pasažéra s „rizikovým profilem“, a rozhodla se proto provést u něj „rutinní kontrolu“.

Z odletové haly mezinárodního letiště Carrasco byl kolem poledne místního času (17:00 SELČ) odveden do zvláštní místnosti na kontrolu zavazadel. V jeho kufru se následně našlo celkem devět ukrytých balíčků a laboratorní testy potvrdily přítomnost kokainu.

Čech zadržený na letišti v Uruguayi pašoval kokain v přebalovacích podložkách.

Čech zadržený na letišti v Uruguayi pašoval kokain v přebalovacích podložkách.

Ukryté byly balíčky s drogou ve třech větších a šesti menších přebalovacích podložkách s pestrobarevnými potisky, které byly zabaleny v plastových sáčcích. Pozornost policie podle serveru Montevideo Portal upoutala především neobvykle vysoká hmotnost těchto textilních podložek. Podle prohlášení uruguayského ministerstva vnitra balíčky s kokainem dohromady vážily 5499 gramů.

Kromě drogy úřady zadrženému Čechovi zabavily tři mobilní telefony různých značek a 274 amerických dolarů (6350 Kč). „Po konfiskaci byl zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou,“ napsal deník El País. Státní zastupitelství poznamenalo, že ke zmíněnému úkonu je zapotřebí tlumočník, neboť zadržený muž hovoří pouze česky.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY - NÁSTUPNÍ BONUS

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč