14. října 2017 14:07, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Letné byl při kampani napaden stánek Svobodných

Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů. | foto: Jiří Benák, iDNES.czMAFRA

PRAHA V sobotu na Letné neznámý muž zaútočil na kampaňový stánek Strany Svobodných občanů. Názorový oponent jim zdemoloval stánek a zaútočil na jejich členku. Po incidentu Svobodní ukončili pro tento den na Letné kampaň. Předseda strany Petr Mach o celé záležitosti informoval na svém twitterovém účtu.

Předseda Svobodných Petr Mach pro Lidovky.cz  sdělil: „Nějaký blázen se tam s námi začal hádat. Já u toho nebyl bezprostředně. Rozkopl nám stánek a já se s ním následně dostal do potyčky.“  Celý incident se obešel bez zranění.

Svobodní vzhledem k tomu, že nikdo neutrpěl žádnou fyzickou újmu a byl pouze poškozen stánek neplánují situaci řešit s policií.  Ta také na dotaz serveru Lidovky.cz uvedla, že žádný incident jí nebyl hlášen.

14.října 2017 v 13:53, příspěvek archivován: 14.října 2017 v 14:43

Jsem na kampani na Letné. Před chvílí tu nějaký muž napadl naši členku a zdemoloval stánek, Pro dnešek musíme s kampaní skončit. #volby

Dle vyjádření Macha se jedná o ojedinělý případ: „Z těch mnoha stánků, co máme a jezdí po republice je to první takový případ.“

14.října 2017 v 16:08, příspěvek archivován: 14.října 2017 v 18:51

Máme video, které ukazuje alespoň část dnešního nechutného útoku na Svobodné. Rozkopnutí a fyzickému střetu ještě předcházelo ostré slovní napadání útočníka, to se bohužel zaznamenat nepodařilo. Podívejte se, jak může být kontaktní kampaň v ulicích náročná. Zároveň vás chceme uklidnit, Petr Mach i naše dobrovolnice jsou naštěstí v pořádku.

Svobodní jsou známí svými euroskeptickými postoji a prosazováním libertariánských a neoliberálních názorů, které někdy hraničí s radikalitou. 

vk, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz