10. března 2019 10:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Liberecku havaroval polský motocyklista bez řidičského průkazu. Ujížděl před policií

Policejní auto (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní auto (ilustrační foto) | foto: Týdeník Policie

Hrádek nad Nisou (Liberecko) V příhraničním Hrádku nad Nisou na Liberecku havaroval v noci na neděli osmadvacetiletý motocyklista z Polska. Snažil se ujet před policií, která ho chtěla zastavit a zkontrolovat. Motocyklista naboural do policejního vozu, na kterém ale způsobil minimální škody. Sám byl převezen na ošetření do liberecké nemocnice, informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Naše hlídka, která prováděla běžný dozor v Hrádku nad Nisou, viděla v centru motorkáře bez registrační značky, takže ho chtěla zkontrolovat. Jela za ním se zapnutými majákem a chtěla ho zastavit,“ popsala událost policejní mluvčí. Na železničním přejezdu v Liberecké ulici chtěli policisté motocyklistu předjet, on ale dostal na kolejích smyk a do policejního vozu naboural. „Škoda je ale jen minimální, kolem tisíce korun,“ řekla Suchánková.

Jak se ukázalo byl mladý motocyklista ze sousedního Polska. Motorka neměla žádné registrační značky. „Jak jsme zjistili nemá řidičské oprávnění a v Polsku má platný zákaz řízení motorových vozidel,“ doplnila policejní mluvčí. Dechová zkouška odhalila podle ní u mladíka jen necelé 0,1 promile alkoholu. Motocykl nebyl kradený, byl skutečně jeho. „Věc řešíme jako dopravní nehodu,“ dodala Suchánková.

ČTK