6. července 2019 16:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Litvínovsku našli nevybuchlou leteckou pumu, evakuace lidí není nutná

Nalezená americká puma váží pět set liber. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nalezená americká puma váží pět set liber. | foto: Policie ČR

Litvínov/Praha  Při výkopových pracích na Litvínovsku byla v sobotu nalezena pětisetlibrová nevybuchlá americká letecká puma. Pyrotechnici nyní zajišťují podmínky pro její zneškodnění, evakuace lidí není nutná.Řekla to Hana Rubášová z tiskového oddělení policejního prezidia. Podle ní bude odstranění pumy trvat dvě až šest hodin. Silnice 27 v Litvínově u Unipetrolu je uzavřena.

Na provoz litvínovské chemičky nález letecké pumy nemá vliv. „Našla se při stavebních pracích mimo areál. Podle aktuálních informací není ohrožená výroba ani zaměstnanci. Samozřejmě s policií jsme v kontaktu,“ řekl v sobotu mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl.

Nalezená americká puma váží pět set liber.
Její odstranění bude trvat dvě až šest hodin.

Řidiči, kteří jedou od Mostu musí na kruhovém objezdu u Benziny po silnici 0272 směr Horní Jiřetín a Komořany. Objízdná trasa od Litvínova není možná, řidiči se musí vrátit a jet přes Horní Jiřetín, uvedli policisté na webu dopravních informací.

ČTK