29. února 2012 15:13, aktualizováno  19:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Lounsku vykolejil rychlík, šest lidí zraněno

Vlak se srazil s nákladním automobilem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak se srazil s nákladním automobilem (ilustrační foto) | foto: HZSČR Ústeckého kraje

PODBOŘANY (LOUNSKO) V Kašticích na Lounsku ve 14:14 vykolejil rychlík s asi 20 cestujícími. Vlak narazil na přejezdu do kamionu a převrátil se na bok. Hasiči na místě řekli, že při nehodě utrpěl jeden člověk středně těžké zranění, do nemocnice v Ústí nad Labem ho přepravil vrtulník.

Lehčí poranění utrpělo šest lidí, které odvezly k ošetření do nemocnic sanitky. Trať z Plzně do Žatce je zablokovaná. Škoda na místě byla odhadnuta na osm milionů korun, na vlaku na šest, na trati milion a na autě vezoucím dřevní odpad rovněž na milion korun.

Rychlík mířil z Chomutova do Plzně, soupravu tvořil řídící vůz a motorový vůz, který se při nehodě poškodil. "V době srážky v nich byly asi dvě desítky cestujících," uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Cestující, kteří vyvázli bez zranění, odvezl vůz Dopravního podniku Ústeckého kraje.

V Kašticích na Lounsku vykolejil rychlík asi s 20 cestujícími.

Nehoda se stala hned u kaštické zastávky. Přejezd je vybavený světelnou signalizací, která byla po nehodě normálně v provozu. Podle vyšetřujících policistů řidič kamionu po srážce tvrdil, že výstražné světlo na přejezdu neblikalo, svědci z okolních domů jim ale vypověděli opak. "Na místo vyjel vrchní inspektor, aby zjistil, zda bylo zařízení v provozu. Bližší informace o příčinách nehody nebo výši škod zatím nemáme," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Hasiči na místě řešili dvě možnosti - buď že řidič kamionu světla ignoroval, nebo že na přejezdu uvázl.

Náraz doslova přepůlil návěs, z nějž se následně vysypal převážený dřevěný odpad, tahač zůstal prakticky nepoškozen. Vykolejený vagon dopadl mnohem hůř, hned na přejezdu se převrátil na bok a je dost poničený. Tento typ vozu se vyráběl na konci 90. let, tehdy stál asi deset milionů korun.

V Kašticích na Lounsku vykolejil rychlík asi s 20 cestujícími.

Provoz na trati Plzeň - Žatec bude v úseku mezi Podbořany a Kašticemi podle Českých drah kvůli odstraňování následků nehody zcela přerušen možná až do půlnoci. Technici na místě byli ještě skeptičtější, během noci se prý odklízení stihne jen sotva. Hasiči v podvečer teprve začali rozřezávat zdemolovaný návěs a povolávali těžkou techniku z celého Ústeckého kraje, vagon má dostat zpět na koleje nehodový vlak s těžkým jeřábem, který na místo nehody přijede z Plzně.

"Byla zavedena náhradní autobusová doprava, dají se očekávat drobná zpoždění," řekl mluvčí drah. "Tato trať je spíše lokální, rychlíky po ní jezdí zhruba ve dvouhodinovém intervalu," dodal.

Po srážce s nákladním automobilem vykolejil v Podbořanech-Kašticích rychlík

Po srážce s nákladním automobilem vykolejil v Podbořanech-Kašticích rychlík

Lidovky.cz, ČTK