18. května 2019 9:40, aktualizováno  14:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Lounsku vykolejil vlak, trať bude několik dní uzavřená. Nehoda způsobila škody za 6 milionů

Vykolejený vlak (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vykolejený vlak (ilustrační snímek). | foto: ČTK

Louny Železniční trať mezi Hřivicemi a Domoušicemi na Lounsku zůstane několik dní pro dopravu uzavřena. Nákladní vlak, který tam v pátek večer vykolejil, poškodil několik kilometrů železničního svršku. Škoda na trati se předběžně odhaduje na pět milionů korun, další milion je pak na vykolejených vozech. V sobotu to řekli mluvčí drážní inspekce Martin Drápal a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař. Poškozené jsou i konstrukce železničních přejezdů a výhybek ve stanici Hřivice.

Nehoda se stala v pátek krátce před 21:00, příčiny vyšetřuje drážní inspekce. Vykolejily tři vozy nákladního vlaku, upřesnil Drápal. Podle informací z Českých drah nahradily vlaky v úseku Louny - Domosice autobusy, náhradní doprava tam bude jezdit nejméně do pondělního rána.

Na sousedním úseku Domousice - Rakovník je podle Tesaře v současné době výluka kvůli opravě trati. „A tohle byl nákladní vlak, který převážel kolejnice z opravovaného úseku a vykolejil,“ řekl. Je podle něj obtížné odhadnout, jak dlouho výluka kvůli nehodě potrvá. Nejprve bude třeba odstranit následky. „Jsou tam tři vykolejené vagony, plus jeden vagon je převrácený na bok u kolejí,“ popsal nehodu mluvčí SŽDC.

Jeden z vozů jel zřejmě podle Tesaře už před nehodou několik kilometrů mimo koleje. „Došlo k poškození železničního svršku v délce několika kilometrů,“ řekl. Na místo teď nastoupí technika, která odstraní vykolejené vagony a teprve pak může začít samotná oprava poškozené tratě, aby se tam mohlo začít znovu jezdit. SŽDC posílá podle mluvčího na místo dva nehodové vlaky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz