14. prosince 2017 15:31, aktualizováno  17:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Masarykově nádraží v Praze vlak projel návěstidlo a rozřízl výhybku. Doprava stála dvě hodiny

Masarykovo nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Masarykovo nádraží. | foto: MAFRA

PRAHA Motorový vlak rozřízl výhybku na Masarykově nádraží. Veškeré spoje jedoucí na toto nádraží z ostatních pražských nádraží stanice byly zastaveny na dvě hodiny, od 15:00 do 17:00. Stejně tak neodjížděly vlaky odtamtud. Serveru Lidovky.cz to řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

„Z důvodu mimořádné události je zastaven provoz vlaků v úsecích Praha-Holešovice/Praha-Libeň/Praha-Vysočany – Praha Masarykovo nádraží. Linka S34 bude ukončena v zastávce Praha-Vysočany. Vlaky linky S1 odjíždějí z Hlavního nádraží,“ psal web PID.cz.

Provoz vlaků omezila mimořádná událost, když strojvedoucí vlaku společnosti KŽC projel návěstidlo zakazující další jízdu. Vlaky ve směru do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem začínaly a končily jízdu na nádraží v Holešovicích, spoje do Lysé nad Labem ve Vysočanech. Naopak vlaky do Nymburka a na Český Brod a Kolín i po této události z Masarykova nádraží vyjížděly. Informovaly o tom České dráhy v tiskové zprávě. 

Do 17. hodiny dráhy cestujícím doporučily využívat linky městské hromadné dopravy a sledovat aktuální informace na internetové stránce Českých drah nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz