15. prosince 2017 15:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na ministerstvu dopravy končí náměstek pro infrastrukturu Kamil Rudolecký

Důvodem změny rozhodnutí Dana Ťoka (na snímku) úřad zeštíhlet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důvodem změny rozhodnutí Dana Ťoka (na snímku) úřad zeštíhlet. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha Po středečním jmenování začala nová vláda Andreje Babiše (ANO) pilně úřadovat. Jednobarevná vláda začala jako první zasahovat do personálního složení úřadů. Končí zejména vysoce postavení úředníci, kteří hájili jednu z barev bývalé vládní koalice.

Reorganizace probíhá i na Ministerstvu dopravy. Tam podle exkluzivní informace LN končí náměstek pro infrastrukturu a člen ČSSD Kamil Rudolecký. „Sekce, kde působí pan Rudolecký bude zrušena a její agenda se rozdělí mezi ostatní,“ řekl LN Dan Ťok, staronový ministr dopravy.

Rudolecký působil na ministertsvu dopravy od února 2014, předtím jedenáct let zastával pozici místopředsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutežě a šéfa sekce veřejných zakázek. S antimonopolním úřadem je ministerstvo poslední dobou v křízku hlavně kvůli veřejné zakázce na mýtné brány.

Důvodem změny je Ťokovo rozhodnutí úřad zeštíhlit. Návrh na reorganizaci ponese na vládu 22. prosince, platit by tak měl od začátku roku 2018. Zda Ťok plánuje další změny na úřednických postech odmítl v tuto chvíli komentovat.

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!