Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fiala mění náměstky. Na ministerstvu končí Wilhelm a Němec

Česko

  22:30
PRAHA - Ministr školství Petr Fiala mění dva náměstky. V pátek skončil náměstek pro všeobecné a regionální školství Ladislav Němec a na post náměstka rezignoval také profesor Ivan Wilhelm, který byl Fialovým náměstkem pro vysoké školství a výzkum.

Ministr školství Petr Fiala foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Jejich nástupci budou Jindřich Fryč a Tomáš Hruda, napsal server Česká pozice s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Fryč byl na ministerstvu školství donedávna vrchním ředitelem sekce mezinárodních vztahů a evropských záležitostí, Hruda byl v letech 2005 až 2007 generálním ředitelem agentury CzechInvest. V posledních letech se podílel na přípravě brněnského Středoevropského technologického institutu.

Odchod někdejšího prvního náměstka Němce, který po rezignaci Josefa Dobeše řídil celé ministerstvo, podle České pozice souvisí také s reorganizačními kroky, které k 1. a 15. srpnu ministr Fiala vyhlásil, píše server.

Wilhelm je jaderný fyzik a bývalý rektor Univerzity Karlovy. V minulosti působil jako předseda České konference rektorů a člen vládní rady pro výzkum a vývoj. Němec vystudoval strojírenskou fakultu na brněnském Vysokém učení technickém (VUT). Od 90.let pracoval převážně jako učitel výpočetní techniky, krátce pak také na studijním oddělení VUT. Od roku 2004 do roku 2010 byl ředitelem Střední průmyslové školy v Brně.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat