19. srpna 2012 22:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Fiala mění náměstky. Na ministerstvu končí Wilhelm a Němec

Ministr školství Petr Fiala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr školství Petr Fiala | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Ministr školství Petr Fiala mění dva náměstky. V pátek skončil náměstek pro všeobecné a regionální školství Ladislav Němec a na post náměstka rezignoval také profesor Ivan Wilhelm, který byl Fialovým náměstkem pro vysoké školství a výzkum.

Jejich nástupci budou Jindřich Fryč a Tomáš Hruda, napsal server Česká pozice s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Fryč byl na ministerstvu školství donedávna vrchním ředitelem sekce mezinárodních vztahů a evropských záležitostí, Hruda byl v letech 2005 až 2007 generálním ředitelem agentury CzechInvest. V posledních letech se podílel na přípravě brněnského Středoevropského technologického institutu.


Odchod někdejšího prvního náměstka Němce, který po rezignaci Josefa Dobeše řídil celé ministerstvo, podle České pozice souvisí také s reorganizačními kroky, které k 1. a 15. srpnu ministr Fiala vyhlásil, píše server.

Wilhelm je jaderný fyzik a bývalý rektor Univerzity Karlovy. V minulosti působil jako předseda České konference rektorů a člen vládní rady pro výzkum a vývoj. Němec vystudoval strojírenskou fakultu na brněnském Vysokém učení technickém (VUT). Od 90.let pracoval převážně jako učitel výpočetní techniky, krátce pak také na studijním oddělení VUT. Od roku 2004 do roku 2010 byl ředitelem Střední průmyslové školy v Brně.

ČTK, Lidovky.cz