13. června 2017 22:29, aktualizováno  23:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Bělé pod Bezdězem zemřeli po střelbě dva lidé, zřejmě šlo o sousedský spor

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Jiří Meixner, iDnes.cz

Bělá pod Bezdězem  Dva lidé v úterý zemřeli po střelbě v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavku. Třetí člověk je v kritickém stavu, řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa. Bližší informace o incidentu zatím policisté nechtěli nesdělit.

Podle informací Boleslavského deníku s odkazem na jednoho ze svědků události mělo dojít k roztržce mezi sousedy, která vyplývala z dlouhodobých sporů. Jeden z nich se měl poté vydat do garáže pro zbraň. „Pak už jsme slyšeli jen šest výstřelů,“ potvrdili svědci z domu poblíž neštěstí. Na místě zasahuje policie a přistával i záchranářský vrtulník. Mužům mělo být kolem padesáti let.

Mělo dojít k roztržce mezi sousedy, která vyplývala z dlouhodobých sporů
O okolnostech střelby policisté v tuto chvíli nechtěli mluvit

„Po 20:00 jsme přijali oznámení o incidentu v Bělé pod Bezdězem, při kterém byly použity střelné zbraně,“ uvedl Chalupa. Dva lidé podlehli zraněním na místě, třetí byl v kritickém stavu přepraven do nemocnice.

O okolnostech střelby policisté v tuto chvíli nechtěli mluvit. „S ohledem na to, že vyšetřování je v prvopočátku, nebudeme zatím poskytovat bližší informace,“ řekl mluvčí.

„Hádali se už dlouho. Ten muž byl podivín. Kdysi ho snad ve městě zbili a od té doby s nikým moc nemluvil,“ řekl Boleslavskému deníku svědek, který se procházel na konci ulice. „Bylo to jako blesk z čistého nebe. Poklidný večer a najednou zadunělo šest výstřelů. Okamžitě jsme tušili, že právě tady se mohlo něco stát,“ uvedl muž z vedlejší ulice.

ČTK, Lidovky.cz