Na mrakodrapu slavil rekord

VÍTĚZ BĚHU NA EMPIRE STATE BUILDING

NEW YORK Králem tradičního běhu na nejznámější newyorský mrakodrap Empire State Building zůstává Němec Thomas Dold. Šestadvacetiletý specialista získal rekordní šesté vítězství za sebou, navíc o šest sekund vylepšil svůj loňský vítězný čas na deset minut a deset sekund. Jeden ze dvou Čechů na startu Pavel Holec skončil stejně jako před rokem sedmnáctý, svůj výkon vylepšil o 11 sekund na 12:32 minuty. Běh na vrchol newyorské dominanty začíná hromadným startem z haly, po deseti metrech se musejí běžci srovnat do dveří širokých zhruba dva metry a nahoru běží po schodišti širokém půl druhého metru. Čeká je 86 podlaží a 1576 schodů. Mezi ženami zvítězila ve 34. ročníku Alice McNamaraová, čtyřiadvacetiletá členka australské veslařské reprezentace. Dosáhla času 13 minut a tři sekundy.