Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na nácvik tlaku nedošlo

Česko

Příprava na Severní Irsko - Čeští fotbalisté si zpestřili volný termín zápasem s ligovým soupeřem

PRAHA Podařilo se vyzkoušet alternativy za hráče ohrožené zraněním, naopak nevyšel nácvik hry pod tlakem. Kdo čekal od modelového utkání fotbalové reprezentace s Českými Budějovicemi uvolněnou podívanou plnou gólů, odcházel zklamaný. Na téměř prázdném Strahově se v přípravě na středeční kvalifikační duel v Severním Irsku hrálo hokejovým způsobem na třikrát 30 minut. Zápas ale skončil ryze fotbalovým výsledkem - vítězstvím národního týmu 1:0.

Na konečné skóre se ale téměř vůbec nehledělo. Reprezentanti si spíš chtěli po čtyřdenní tréninkové přípravě v praxi otestovat, jak čelit náporu soupeře. Jenže dění na trávníku takový scénář nenabídlo. „Představoval jsem si to trochu jinak. Nechtěli jsme, aby nám Budějovice ustupovaly, ale představovali jsme si, že budou hrát víc ofenzivně. To úplně nevyšlo,“ přiznal kouč Petr Rada. Momentálně poslední celek ligové tabulky se dopředu vůbec nehnal. „Chtěli jsme zalézt a čekat na jejich nápor a brejky. Jenže oni se taky stáhli a podle toho to taky vypadalo,“ zmínil se obránce Jan Rajnoch.

Zkoušel se záskok za Ujfalušiho Vyložených šancí se na obou stranách příliš neurodilo. Střelecky se nedařilo Barošovi, který nejdřív nedotáhl do konce svižnou akci Kadlece a podruhé v nadějné pozici zase raději nepřesně hledal Slepičku. Právě nováček v reprezentačním útoku projevil daleko větší pohotovost, když po spolupráci s Kladrubským dotáhl příležitost do úspěšného konce. „Je vidět, že je ve formě,“ pochválil Rada jediného sobotního střelce.

K otevření skóre měl blízko také Pospěch, jeho rána skončila na břevnu. I Jihočeši mohli vyrovnat -pozornost Drobného zkoušel v závěru Benát, Kučera reprezentačního gólmana dokonce obešel, ale zakončil do boční sítě.

Radovy myšlenky zaměstnávala nejvíc nepříjemně se rozrůstající marodka. Už před sobotním zápasem opustil mužstvo kvůli přetrvávajícím svalovým problémům útočník Václav Svěrkoš. Do kvalifikačního duelu v Belfastu by se pravděpodobně nestihl dát do pořádku. „Po vzájemné debatě jsme se rozhodli, že bude prospěšnější, když se vrátí do klubu,“ uvedl Rada.

Největší komplikace se ale rýsují v obraně. Proti Budějovicím preventivně do akce nezasáhli Marek Jankulovski a Tomáš Ujfaluši. Zatímco Jankulovski po potížích se stehenním svalem včera lehce trénoval, Ujfaluši, kterého zase trápí podkolenní šlacha, zůstal na hotelu a pouze se projel na rotopedu.

Na jeho postu kouč střídal Kováče s Rajnochem. Mladoboleslavský univerzál nastoupil jako stoper ve dvou třetinách budějovické prověrky. Má proto do sestavy blíž? „Moc tomu nevěřím,“ odpovídal Rajnoch. Rada ostatně naznačil, že by dal nejspíš přednost osvědčenějšímu Kováčovi. „Oba dva jsou schopní tuhle roli hrát, ale Radek Kováč tak nastoupil už víckrát.“

Na řešení všech otazníků zbývají ještě tři dny.

***

Česko - České Budějovice 1:0

Branka: 54. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pospíšil. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. SESTAVA ČESKA I. třetina: Čech - Grygera, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec -Kováč - Sionko, Plašil, Polák, Šírl - Baroš. II. třetina: Čech (46. Drobný) -Grygera, Kováč, Rozehnal, Šírl - Pospěch, Rajnoch, Jarolím, Kladrubský - Slepička, Baroš. III. třetina: Drobný - Pospěch, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec -Sionko, Polák, Jarolím, Plašil, Kladrubský - Slepička.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat