Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie uzavřela Národní třídu. Pyrotechnici zasahovali u nevybuchlé munice

Česko

  12:32aktualizováno  13:48
PRAHA - Na staveništi u obchodního domu Tesco My na Národní třídě v Praze se našel nevybuchlý dělostřelecký náboj. Na místo přijela policie s pyrotechniky. Prostor byl zhruba hodinu uzavřený nejen pro chodce, ale i hromadnou dopravu a osobní vozy.

Dělostřelecký náboj má průměr 80 milimetrů a délku 60 centimetrů. "V tuto chvíli provádíme veškeré úkony k jeho bezpečnému zajištění a případnému převozu k likvidaci," řekl po poledni serveru Lidovky.cz mluvčí policie Tomáš Hulan.

Okolí Národní třídy bylo od středečního poledne uzavřené jak pro chodce, tak pro hromadnou dopravu a osobní vozidla. Tramvaje začaly místem projíždět opět krátce po jedné hodině. K evakuaci osob z okolních budov nebyl vydán příkaz.

Reportérovi serveru Lidovky.cz jeden z policistů uvedl, že munice se našla na staveništi, v které se v posledních měsících proměnila místní stanice metra. Staví se nad ní kancelářské a obchodní centrum Copa. Právě místní dělníci policii kolem středečního poledne přivolali.

Zatím není zcela jasné, zda se skutečně jedná o dělostřelecký náboj, policisté u místa nálezu spekulují i o letecké pumě z druhé světové války. Pyrotechnik munici připravuje k převozu. "Bude vyvezena z metropole na bezpečné místo, kde bude zlikvidována," uvedl Hulan.

Provoz metra byl po celou dobu zachován, soupravy ale už několik měsíců stanicí Národní třída kvůli výstavbě pouze projíždějí. V okolí stanice metra Národní třída ve Spálené ulici se staví obchodní a administrativní centrum Copa za více než tři miliardy korun. V místě archeologové už dříve našli gotické sklepy.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...