1. ledna 2019 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Nový rok někdo pobodal 33letého muže. Musel být letecky transportován do nemocnice

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Facebook ZZS hl. m. Prahy

KARLOVY VARY V Sokolově někdo na Nový rok brzy ráno pobodal 33letého muže. Byl vážně zraněn, musel být letecky transportován do nemocnice v Plzni-Lochotíně, řekl mluvčí krajské záchranky Radek Hes. Případem se zabývá policie, zadržela podezřelé, doplnila policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Celkem za noc zdravotníci zaznamenali téměř 100 výjezdů k 75 událostem. „Jednalo se o zhruba 20 úrazů. Nejvážnější případ byl po napadení v Sokolově, jinak to byly například dva úrazy v souvislosti s pyrotechnikou,“ řekl Hes. Protialkoholní záchytná stanice v Sokolově byla podle něj kolem 01:00 už přeplněná, další podnapilé museli záchranáři posílat do nemocnic.

Policie přijala během noci na lince tísňového volání 222 oznámení. „Nejčastější oznámení občanů se týkala veřejného pořádku a rušení nočního klidu,“ řekla Podlahová.

Hasiči v Karlovarském kraji likvidovali během silvestrovské noci 18 požárů. Většinou hořel pouze odpad po zábavní pyrotechnice, nikdo nebyl zraněn, uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. Kvůli petardám zasahovali hasiči například v Chebu, Habartově, Ostrově, Toužimi nebo Karlových Varech. V Lokti museli likvidovat například požár stromu, u Bečova nad Teplou vzplál od petardy balík slámy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz