Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Nymbursku pobodali taxikáře

Česko

  15:19
Kladno/Nymburk - Třiadvacetiletý pasažér pobodal dopoledne v Semicích na Nymbursku taxikáře. Muž požadoval po taxikáři jeho vůz, když mu ho odmítl vydat, pobodal ho a automobil ukradl. Přibližně o hodinu později byl údajný pachatel zadržen policií v obci Kluk u Poděbrad.

Taxi - ilustrační foto. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Při zadržení poškodil vozidlo policie, nikdo nebyl zraněn, řekl bez bližších podrobností zástupce ředitele nymburské policie Jaroslav Novák. Podle mluvčí středočeské záchranné služby byl taxikář po ošetření bodných ran na rukách a na hlavě převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Nymburku. Odtud byl podle informací od policie již propuštěn a bude vyslechnut.

Napadení řidičů taxislužby jsou poměrně častá. Například na začátku roku taxikáře v Třemošné na Plzeňsku vážně postřelil zřejmě sedmatřicetiletý muž. Lehčí poranění utrpěli i další dva lidé. Střelec poté spáchal sebevraždu.

Na konci dubna taxikář v Praze 4 postřelil pasažéra, který nechtěl zaplatit. Klient nejdříve napadl taxikáře tyčí, ten ale pro výstrahu střelil do vzduchu. Při potyčce zasáhla další rána břicho.
Autoři: ,