3. září 2016 9:40, aktualizováno  17:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Nymbursku se srazil autobus s policejním autem, dva zranění

Nehoda autobusu - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda autobusu - ilustrační foto. | foto: JIří Meixner, MAFRA

Nymburk Mezi Dymokury a Nymburkem se v sobotu ráno srazil autobus s policejním autem. Dva policisté se při střetu zranili, jeden těžce. Cestující z autobusu vyvázli bez zranění. Příčina nehody se vyšetřuje, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Kolize se stala kolem 07:00 na silnici číslo 32. „Šlo o nehodu autobusu a policejního vozu. Došlo ke dvěma zraněním, a to v policejním autě. Spolujezdec byl se zraněním letecky převezen do jedné z pražských nemocnic,“ uvedl Truxa. V autobuse podle něj bylo 30 až 40 cestujících, nikomu se nic nestalo.

Bližší informace o nehodě zatím nejsou známy, ani to, zda případ převezme Generální inspekce bezpečnostních sborů. Autobus podle mluvčího údajně narazil do policejního auta. „Ale jestli se policejní auto otáčelo, nebo někam odbočovalo, to nevím,“ uvedl Truxa.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na alkohol, která skončila s negativním výsledkem. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili téměř na půl milionu korun. Provoz na silnici byl obnoven hodinu před polednem.

ČTK