Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na olympiádě v Londýně se představí ženský box

Česko

BERLÍN V programu olympijských her v Londýně 2012 bude box žen. Mezinárodní olympijský výbor včera v Berlíně také navrhl, aby o čtyři roky později seznam sportů na hrách rozšířily golf a ragby o sedmi hráčích.

Box byl dosud jediným sportem v současné skladbě letních olympijských her, v němž nesoutěžily ženy. Podle návrhu mezinárodní boxerské federace by se mělo při londýnské premiéře představit 40 boxerek po osmi v pěti váhových kategoriích.

Stejný počet míst tak ztratí mužský box, aby se sport udržel ve stanoveném limitu 286 účastníků.

Na olympijských hrách v roce 2016 by mohly být soutěže pod pěti kruhy rozšířeny o další dva sporty: golf a sedmičkové ragby, které navrhl výkonný výbor MOV. Se svou snahou o návrat tak prozatím neuspěly baseball a softbal, daleko do programu mají squash, karate a kolečkové bruslení.

Doporučení výkonného výboru může ovlivnit rozhodování 106 členů pléna MOV, které bude v říjnu v Kodani hlasovat o změně. V dánské metropoli se zároveň rozhodne právě o pořadateli her 2016 - vybírat se bude ze čtveřice Chicago, Madrid, Tokio a Rio de Janeiro.

Golfisté soutěžili na OH v roce 1900 a 1904, ragby se naposledy představilo ve svém tradičním formátu s patnácti hráči na OH 1924. Oba sporty mají i svou ženskou variantu.

Pokud by se golf do olympijského programu dostal, mohla by se na nejsledovanější akci představit i ikona světového sportu Tiger Woods, jenž se podle svých předchozích vyjádření staví ke startu na olympiádě kladně.

***

V roce 2016 by se na OH mohl objevit golf a ragby o sedmi hráčích

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...