3. března 2018 20:38, aktualizováno 4. 3 17:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na orlické přehradě se probořil led se třemi bruslaři. Po jednom marně pátrali potapěči

Bruslení na zamrzlém Orlíku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruslení na zamrzlém Orlíku. | foto: Lidové noviny

PÍSEK Policejní potápěči v neděli ukončili pátrání po muži, který se v sobotu popadl při bruslení na orlické nádrži do vody. Pohřešované tělo nenašli. Patrně se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska, který se nevrátil domů. Potápěči budou v pátrání pokračovat v pondělí.

V neděli to řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Led se s mužem prolomil v sobotu odpoledne poblíž Žďákovského mostu.

„Žádáme svědky události, kteří by dokázali blíže upřesnit místo propadu bruslaře, aby kontaktovali policisty na lince 158,“ řekla Uhlířová.

Na orlické přehradě se v sobotu propadl led se třemi bruslaři. Dva z nich vytáhli členové integrovaného záchranného sboru z vody. Po třetím pátrali marně v sobotu i dnes. „V souvislosti s touto tragédií důrazně varujeme občany, aby v těchto dnech, kdy roste teplota vzduchu, nevstupovali na zamrzlé vodní plochy. Led není již dostatečně pevný a dochází k jeho rychlému odtávání. Není vyloučené, že by se podobná tragédie mohla opakovat,“ řekla Uhlířová.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.