23. prosince 2017 17:00, aktualizováno  18:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Orlickoústecku vypadl z vlaku muž, je těžce zraněný. Provoz na koridoru stál

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

RUDOLTICE V ČECHÁCH (Orlickoústecko) Mezi Rudolticemi a Třebovicemi na Orlickoústecku vypadl v sobotu odpoledne jednadvacetiletý muž z vlaku. Je těžce zraněný. Provoz na trati byl na dvě hodiny zastaven, plně byl obnoven v 17:10, řekla ČTK policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský uvedl, že podle prvotních informací stál na stupátku člověk, který pak spadl do kolejiště. Muže stojícího na stupátku, když byl vlak v pohybu, si všimli svědci.

„Mladý muž utrpěl těžké zranění. Byl napojen na umělou plicní ventilaci a uveden do umělého spánku,“ uvedl mluvčí záchranářů Aleš Malý. Vlak muži amputoval nohy nad kolenem a v oblasti bérce. Utrpěl také rozsáhlé poranění hlavy. Vrtulník ho přepravil do nemocnice v Hradci Králové.

Policejní vyšetřovatelé zjišťují okolnosti neštěstí, oslovují svědky, kteří jeli s mužem ve vlaku, řekla Vilímková. Že muž stál na stupátku, je podle ní jedna z možných verzí. Zda šlo o technickou závadu na dveřích a otevřely se, nebo je muž nějak otevřel sám, nyní nelze bez důkazů říct, dodala. „Nařídili jsme u mladého muže odběr krve,“ uvedla mluvčí. Strojvedoucí a vlakvedoucí měli testy na alkohol negativní.

V Pardubickém kraji jde v sobotu o druhou nehodu na železnici. V Pardubicích navečer vlak srazil a zabil muže. Provoz na hlavní trati je ve stanici Pardubice hlavní nádraží omezen.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz