Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na podezřelou zakázku jsem neměl vliv, tvrdí Richter. Nemluví pravdu

Milan Richter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Richter | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Nebyl jsem v exekutivě Prahy 10. Takto se Milan Richter distancoval od podezřelé zakázky z roku 2009, kterou městská část bez výběrového řízení přihrála Vysoké škole finanční a správní, kvůli čemuž přišla o dotaci. Stačí však několik kliknutí myší a ukáže se, že Richter nemluví pravdu.

Jak upozornil Nejvyšší kontrolní úřad, Praha 10 zrušila výběrové řízení na projekt vzdělávání pro znevýhodněné skupiny a zakázku rovnou přiklepla Vysoké škole finanční a správní za cenu o 300 tisíc korun vyšší. Kvůli závažnému porušení pravidel pak musela vrátit dotaci.

ČTĚTE TAKÉ:


"V době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala," hájil se Richter. Jenže minimálně v prvním případě nemluví pravdu. Jak totiž uvádí veřejně přístupné usnesení zastupitelstva Prahy 10 z 10. března 2007, byl zvolen do Rady městské části Praha 10. Jinými slovy: v době, kdy se projekt schvaloval, byl členem rady a mohl na něj mít vliv.

Co říká zákon

Rada je výkonným (exekutivním, pozn. red.) orgánem městské části v oblasti samostatné působnosti, odpovědným ze své činnosti zastupitelstvu. Připravuje návrhy pro jeho jednání a zabezpečuje plnění jím přijatých usnesení. 


Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil i člověk z okolí radnice Prahy 10. "Richter i Hrdlička byli jak významnými členy Rady MČ, tak významnými členy ODS, která měla v radě absolutní většinu," popřel Richterovo tvrzení. 

Jenže i kmotr Tomáš Hrdlička dává ruce od zakázky pryč. "Jediný projekt Prahy 10 a VŠFS, který jsem vymyslel a následně prosadil, byl projekt na stipendijní vzdělávání, ubytování a zapojení do procesu pro děti z dětských domovů. O žádném jiném nevím," tvrdí.

Server Lidovky.cz navíc připomněl velmi těsné vztahy radnice a školy. V minulosti tam za podezřelých okolností vystudoval radní a známý kmotr Tomáš Hrdlička, Richter dokonce seděl ve správní radě.

Usnesení zastupitelstva

Usnesení zastupitelstva


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!