11. srpna 2019 9:51, aktualizováno  11:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na přejezdu u Olomouce se srazil vlak s autem. Motorák táhl vůz s dvěma ženami ještě 150 metrů před sebou

Srážka osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi... | foto: ČTK

OLOMOUC Dvě ženy se v neděli ráno zranily při srážce osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi Bystrovany a Velká Bystřice nedaleko Olomouce. Zraněnou řidičku i cestující záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. Informovala o tom policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Osobní automobil se s vlakem na přejezdu srazil kolem 07:00. „Řidička vozidla jela ve směru od Bystrovan na Velkou Bystřici a najela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava ve směru od Olomouce na Velkou Bystřici. Došlo ke střetu, po kterém vlak táhl auto asi ještě 150 metrů před sebou, než úplně zastavil,“ uvedla Zajícová.

Srážka osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi...
Srážka osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi...

Při nehodě se zranila řidička osobního automobilu a jedna cestující z vlaku. Obě ženy byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. V době srážky bylo ve vlaku 13 lidí včetně strojvedoucího a průvodčí. 

Podle prvotních informací z místa a výpovědi svědků bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době nehody aktivní, řekla Zajícová. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

České dráhy na svém webu oznámily, že provoz vlaků mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí by měl být zastaven zhruba do 11:00. V tomto úseku jednokolejné trati vedoucí z Olomouce do Opavy byla zavedena náhradní autobusová doprava.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.