Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 7 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Břeclavsku se střetlo auto s vlakem na železničním přejezdu. Řidička zemřela

Nehoda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ŠAKVICE (BŘECLAVSKO) Řidička osobního auta zemřela v neděli kolem 13:00 při střetu s vlakem na přejezdu u Šakvic na Břeclavsku. Provoz na frekventované trati mezi Brnem a slovenskými hranicemi se zastavil kvůli vyšetřování nehody a odstraňování následků. Škoda na vlaku a automobilu činí 4,5 milionu korun, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz se podařilo obnovit kolem 17:30 po jedné koleji ze dvou, a to sníženou rychlostí, informovaly České dráhy na svém webu.

V rychlíku Rx 810, který jel z Olomouce přes Břeclav do Brna, cestovalo asi 130 lidí, nikdo z nich podle dostupných informací neutrpěl vážnější zranění, jedna žena si stěžovala na bolest hlavy.  Osobní auto náraz roztrhl na dvě části. „Trosky vozidla ležely desítky metrů od železničního přejezdu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

„Devastující náraz ve vysoké rychlosti neměla žena za volantem osobního vozu Audi šanci přežít,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Zemřela ještě před příjezdem zdravotníků, potvrdila mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková.

Fungovaly závory i světelná signalizace

České dráhy zajišťovaly mezi Šakvicemi a Zaječím náhradní autobusovou dopravu. Některé vlaky nabraly zpoždění až 100 minut, část mezinárodních spojů místo nehody objela přes Přerov a Olomouc. Po obnovení provozu po jedné koleji lze očekávat podle webu Českých drah zpoždění pět až 15 minut.

Neštěstí se stalo v místě, kde železnici kříží silnice ze Šakvic do Staroviček. Na přejezdu je světelná signalizace i závory. Obojí bylo podle Drážní inspekce v činnosti.

„Vyšetřovatelé ohledávají místo dopravní nehody a zjišťují, proč vjelo auto na trať v době, kdy tam projížděl vlak,“ uvedl Šváb. Policie podle něj zahájí úkony trestního řízení pro obecné ohrožení.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...